Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szorulása van? Adnátok rá laktóz?

Szorulása van? Adnátok rá laktóz?

Figyelt kérdés
Kisbabám 5 hetes múlt, szombat reggel volt utoljára kakis pelus. Jó a kedve, eszik rendesen, a hasa sem kemény, viszont nagyon sok büdit pukizgat. 90%ban anyatejes, de néha kell pótolnom valamennyi tápszerrel, kb napi egyszer-kétszer. Külföldön lakom, voltam a gyógyszertárban, kúpot szerettem volna, de mindkét helyen azt mondták, ilyen picinek az nincs. Erre adtak a második helyen laktózt, hogy tegyék a tejbe egy kiskanállal. Nem lesz tőle később érzékeny a tejcukorra? Vagy nem lesznek tőle görcsei? Ha holnapig nem kakil, megyek vele dokihoz, de ti megpróbálnátok a laktózt, vagy hallottatok már erről a megoldásról?

2018. nov. 27. 16:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*laktózt
2018. nov. 27. 16:04
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem értetted félre?

Inkább laktulóz.

Nem ugyanaz, mint a laktóz.

Laktózt sose adnék, egyáltalán nem ajánlom, főleg hogy intolerancia esetén oont hogy hasfogó.

2018. nov. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Szelcso nincs külföldön? Mi azzal mindig ki tudjuk buvolni a kakit :)
2018. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rá van írva, hogy lactose, milchzucker. De van szélcső dm-ben, csak félek használni.
2018. nov. 27. 16:38
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

A szélcső sokkal kisebb problémát csinál.

Eleve mi pl.: hasfájás ellen pont hogy laktázenzimet adtunk, mert az anyatejben előforduló laktázzal sem bírt megbírkózni és ezért volt szeles, rossz emésztésű. Elég abszurd gondolat ezt még tovább tetőzni plusz laktózzal.

Amit itthon adnak az a fent is említett laktulóz:

[link]

De ezt is orvosi javallatra.

Amihez nem kell orvos, az szélcső vagy a nagyon enyhére főzött kamillatea (pár korty). Ezt szokták ajánlani székletlazításra.

De érdemes az okra koncentrálni. Pl.: nekünk a tápszerváltás használt. Lányom is csak 1-1 adagot kapott, de megfogta a hasát. Váltottunk és nem volt többé gond.

2018. nov. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*az anyatejben előforduló laktózzal
2018. nov. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nyugodtan szelcsovezzed. Ilyen esetben mi is ezt csináltuk, kart nem tudsz vele tenni.
2018. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Adtam neki végül egy negyed kávéskanállal (egy teáskanál az ajánlás), sikerült neki végül! :) Köszönöm a segítségeteket! Mindenkinek megy a zöld.
2018. nov. 27. 18:58
 9/13 anonim ***** válasza:
29%
Víz!!! Rendszeresen itass vele vizet
2018. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát kössz a 0%-ot én adhattam neki Lactase eznim cseppet,meg még sorolhatnam miket, örültem volna ha valaki szól, hogy adjak neki neki legalább egy kevés vizet mindennap és láss csodát.. Semmi gyógyszer nem kell, ami persze tele van tartositoszerrel.. De zabáltasd:D
2018. nov. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!