Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lenyelhető, nem ízesített...

Lenyelhető, nem ízesített gyerek multivitamin?

Figyelt kérdés
Létezik olyan gyerek-multivitamin, ami egyáltalán nem ízesített, nem gumivitamin, nem rágótabletta, nem szirup stb, hanem egyszerű, lenyelhető tabletta vagy kapszula? Kisfiam (6 éves) utálja az ízesített gyógyszereket, mindegyiket. A hagyományos tablettákat gond nélkül beveszi, a nagyobbakat is. Az sem megoldás, hogy lenyeli a rágótablettát, mert ha csak a szájába veszi és megérzi az ízét, már attól kiborul. Gyógyszertárban nem tudtak segíteni, minden náluk kapható termék ízesített volt...

2018. dec. 6. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:

no, ilyet én is keresnék :)

egyelőre a leginkább a drogériák multivitaminos szőlőcukra jött be. Mondjuk, mint multiviamin, nem tudom, mennyire hasznos, de ezt szívesen eszi. Minap vettem rágótablettát, mert kellene egy kis vaspótlás. Minden nap könyörgés és jóóó sok tea kell hozzá, hogy egyben lenyelje a bazinagy tablettát, mert összerágni nem hajlandó.

2018. dec. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
És ha egy felnőttet veszel, amit megfelezel vagy kétnaponta adod? Nézd meg egy gyerekben miből mennyi van és hasonlítsd össze néhány felnőtt készítménnyel. Minden ilyesmit csak kúraszerűen javasolnak, úgyhogy nagyon szerintem nem lehetne így mellélőni. Vagy külön is lehet legalább C-vitamint (Cebion) és D-vitamint (Vigantol) adni cseppbe, teába vagy joghurtba keverve pl, ezeknek nincs íze.
2018. dec. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg nézd meg, miből mennyi van a gyerek adagban, aztán próbálj olyan felnőtteknek valót venni, amiben annak azoknak a kétszerese van, és törd félbe neki.
2018. dec. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2, a Cebionnak nincs íze? Kóstold már meg, mielőtt hülyeségeket beszélsz. 😂


Én is hatóanyag-összehasonlítást javaslok, úgyis csak télen kapja gondolom, 1 kúra alatt nem lesz baja a fél felnőtt bogyótól. 😊

2018. dec. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kóstoltam, persze magában van íze, mint minden C-vitaminnak (a tablettáknak is, ha nem sikerül fél másodperc alatt lenyelni), de belekeverve valamibe már szerintem nem érezhető. Citromos joghurtban, teában, gyümölcslében totál elveszik.
2018. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!