Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitamint szedjek?

Milyen vitamint szedjek?

Figyelt kérdés
Milyen terhes vitamint ajánlatok? Maradt még a Biotech Women multivitaminból, azt beszedhetem még?

2018. jún. 7. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nyugodtan, én sima lenkeit szedtem terhesség végén, az hatalmas adag. Van valamilyen vitamin (talán a) amiből nem szabad sokat szedni terhesen. Sima terhes vitaminok nekkem nem tetszettek összetételük alapján, alig van bennük valami.
2018. jún. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Lehet ajánlani sok félét mert nagy a választék, de úgyis kiderül, hogy melyiket nem bírod. Én az elevitet nem bírtam, de a Ladyvit, meg a femibiontól nem volt semmi bajom. Gravidát se bírtam.

Szerintem ha néhány szem maradt szedd be nyugodtan aztán térj át speciális vitaminra, mert azokban több lesz a folsav ami nagyon fontos.

2018. jún. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Közben megérdeklődtem a BioTech oldalán és azt írták, hogy nem ajánlott szedni, mert bórsav van benne. Helyette ezt ajánlották:

[link]

2018. jún. 7. 12:39
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Én femibiont szedek az elejétől. Nincs vele semmi bajom.
2018. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én Bioteches One a day multivitamint szedek + mellé folsav. Jobbak mint a gyógyszertári multivitaminok.
2018. jún. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
59%

Folsav a fogantatás előttől a 12. hétig emelt mennyiségben egy igen korai szakaszban lezajló gerincfejlődési-rendellenesség megelőzésére. (Mai ajánlás szerint 3-6 mg/nap.)

Opcionálisan D-vitamin napi 1500-2000 NE, ez a csontfejlődés támogatására, meg az anyának se árt, az őszi hónapoktól pedig kifejezetten fontossá válik.


A multivitaminokról annyit, hogy az ásványi anyagok szervetlen vegyületből - pl.:

* magnézium-oxid

* dikalcium-foszfát, kalcium-karbonát

* cink-oxid

* vas-szulfát

* mangán-szulfát

* nátrium-szelenit

stb., NEM szívódnak fel, csak a vesét tornáztatják. Viszont fizikailag NEM megoldható, hogy a több ásványi anyagot is tartalmazó tablettába jól felszívódó vegyület kerüljön.


Ennek ellenére ráírják, hogy az adott mennyiség hány százaléka a napi bevitelnek, de ez több szempontból félrevezető.

Egyrészt pl. ha magnézium-oxidból van 100 mg magnézium a termékben, amit ebben a BioTech készítményben ~26%-nak jeleznek, valójában max. 4 mg szívódik fel belőle, tehát kb. 1%.

Másrészt egyéni adottságainktól és a körülményektől is függ egy csomó összetevő felszívódása. Különböző helyekről, különböző módokon szívódnak fel ezek a testben, fontos hogy az adott szerv egészséges, jól működő legyen. Egyes vitaminok vagy más ásványi anyagok és akár együtt fogyasztott ételek is blokkolhatják vagy épp segíthetik a felszívódást.

Harmadrészt vannak olyan anyagok, amik még a jól felszívódó vegyületeikből is csak töredékben szívódnak fel. Pl. a vas-fumarát elvileg jól felszívódik, de a vasnál a JÓ felszívódás max. 15-20%. Tehát a BioTech 17 mg (121%) vasból 3,4 mg szívódik fel nagy jóindulattal, ami 24%. És itt jön az előző pont, hogy amúgy a C-vitamin segíti, de az E és a magnézium meg akadályozza a vas biológiai hasznosulását...


További probléma a multivitaminokkal, hogy ha úgy gondolnád, hogy többre van szükséged egy tablettánál, vannak olyan összetevők, amik túladagolhatók, elsősorban a zsíroldékony vitaminok. De míg a D- és E- vitaminok hiába tudnak felhalmozódni, nem okoznak problémát, addig az A-vitamin felhalmozódása káros lehet. A multivitaminok megjelenésével meg is szaporodtak az A-vitamin túladagolások, míg a D és E túladagolások meg nem.


Nem egyszerű tehát a multivitamin-kérdés és ez ugyanúgy vonatkozik a magzat- vagy inkább kismamavédő vitaminokra is. Nem sok olyat találsz, ami kívül esik a "nem használ, de legalább nem is árt" kategórián.

Logikusnak az látszik, ha olyan klasszikus multivitamint szedsz, amiben csak vitaminok vannak és max. 1 féle ásványi anyag, az is jól felszívódó vegyületből. Az ásványi anyagok mono szerekből jól pótolhatók, ha célzottan lenne szükséged valamire.

2018. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pharmekal multivitamint szedtem, az egy erős adag, külön folsavat, magnézium citrátot, omega 3-t és D3-t.


Nem igaz, hogy a biotech jobb lenne, mint a többi, ugyanolyan szintetikum, mint a Béres és társai, ezért szedtem én a Pharmekalt, az legalább természetes alapanyagú és nincs benne semmi fölösleges mű holmi.

2018. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
59%

Ha valakinek lenne kérdése az előző hozzászólásomhoz, ne tartsa magában. Ezek egyszerű kémiai, fizikai, tudományos tények, nem érzelmi kérdés.

Egyrészt sokat spórolhatunk, ha vannak ismereteink, másrészt - és ez jóval fontosabb - ha igazolt hiányunk van valamiből, akkor kellő tudással megtalálhatjuk a tényleg hasznos készítményeket, nem pedig esszük a semmit és a hiány marad. Amíg nincs probléma, addig mehet a placebo és hihetjük, hogy attól vagyunk jól, de ha már van valami gond, akkor konkrétan egészségünket veszélyeztetjük, ha nem választunk hatásos segítséget.

2018. jún. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!