Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tegyek ha 2hós babám...

Mit tegyek ha 2hós babám elkapja apától a náthát?

Figyelt kérdés
Még nem kapta el de nyilván apa nem fog elköltözni otthonról,és megfognia is muszáj.Fertőtlenítek mindent,párologtatok. A levegőt nem lehet valahogy fertőtleníteni 😅 Ha mégis elkapná, ami sajnos ilyen kis lakásban valószínű, a tengervizes orrspray-n és orrszívón kívül lehet tenni valamit?

2019. jan. 8. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Igen, orrszívás után Nasivin Baby (0-1 év), hogy tudjon enni és aludni. Ha lázas, köhög, akkor doki. Januári kisfiam kb. három hetes volt az első náthánál.
2019. jan. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Persze


El kell vinni orvoshoz


Megállapítják, hogy kell-e erősebb gyógyszer


Orrspré

Orrszívás

Nagyon gyakori szoptatás( ha szoptatod)

Figyelni egyéb esetben a folyadékbevitelte.



A babàm nem kapta el, pedig a családban több embert( tesómat, unokatesómat, sógoromat ) megfertőzött a férjem az ünnepek alatt.

6 hós a lànyom.

2019. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor van remény,hogy nem kapja el. Ha elkapja nagyon fog sírni?
2019. jan. 8. 12:54
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Jesszusom. Nyűgösebb lesz ennyi az egész. Egyébként nem kell inkubátorba tartani a gyereket.
2019. jan. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi. Annyira nem könnyű elkapnia. Nálunk 6 hetes a kicsi. Az ovis nővére azóta köhög hol jobban, hol kevésbé, mióta megszületett. Karácsony után a férjem és én is elkaptuk. A kicsinek semmi baja. Nem tudom szoptatsz e, de ha igen, a mi gyerekorvosunk és védőnőnk azt mondta, amïg rendszeresen szopik, nagyon kicsi az esély arra hogy összeszedjen valamit, mert olyan immunanyagokat kap a tejjel, ami védi. A nagynál így is volt. 9 hónapos volt, mikor először lett náthás.
2019. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%

Nem biztos, hogy elkapja. Az apjával felváltva vagyunk megfázva már vagy két hónapja (nyilván a kialvatlanság miatt az immunrendszerünk kaki), de neki semmi baja. 9 hónapos, tápszeres + ht.

Gyakori kézmosás, fertőtlenìtés, szellőztetés. Mi sólámpát is használunk, az az éjjeli fény.

2019. jan. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Hm. Minek laktok egyáltalán együtt apaddal?
2019. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tápszeres,de remélem nem kapja. ..nem az én apám hanem a kislányomé(férjem)😂
2019. jan. 8. 15:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a legkisebb 3 hetesen esett tul az elso megfazason...

A legnagyobb gyerek kezdte, majd sorban kaptuk el mindannyian, hiaba tettem barmit.

En elvittem dokihoz, meghallgatta a mellkasat, hatat, a tudeje tiszta volt, szoval csak az orrat kellett tisztan tartani (orrcsepp/spray es orrszivas), hogy enni es aludni tudjon rendesen. Az eves fontos, mert nagyon konnyen kiszaradnak.

Lazas nem volt szerencsere, csak orrfolyas es tusszogott, kohogott a valadek miatt.

A doki annyit mondott meg, hogyha lazas lesz, vagy barmit hallok, hogy problemas lenne a levegovetel, akkor vigyem vissza, mert ilyen piciknel konnyebben lehet tudogyuszi, fulgyulladas a legkisebb virusbol az esetleges bakterialis felulfertozodes miatt.

2019. jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!