Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Beteg anyukák, hogy bírjátok...

Beteg anyukák, hogy bírjátok gondozni a babát? Meg tudom védeni valahogyan, nehogy elkapja?

Figyelt kérdés
Éjjel óta megy a hasam és minden porcikám iszonyatosan fáj. Este hét körül ér haza a férjem, más segítségem nincs. A lányom egy éves. Hogy bírjátok, ha ilyen van?

#betegség #anya beteg
2017. máj. 29. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szarul. Lefeküdtem (már nagyobbak a gyerekek de volt ilyen többször) abba a szobába ami tökéletesen biztonságos a gyereknek, (nálunk ez a háló) mellém odakerült a gyerek, bezártam az ajtót, hogy ne kelljen oda rohangálni és teleszórtam a földet játékkal. Ilyenkor a tv is bevethető sztem egész napra, vagy bármi ami mellett feküdni tudsz. Házimunka kilőve. És, nagyon fontos hogy ilyenkor elsősorban magaddal törődj, mert - gondolom - további napokon is egyedül leszel, nem mindegy hogy y sikerül e regenerálódni. Igyál sokat, egyél valamit, és pihenjél, fekvő helyzetben.
2017. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fél éves korában jártam így ő is beteg volt plusz fogzott. Olyan szinten kimerültem az a pár nap alatt, hogy hetekig nem volt túl sok energiám. Természetesen rosszul birtam de hát muszáj volt túlélni, sok más választás nem maradt.

Teljesen nem lehet kivédeni, persze a gyakori kézmosásra ilyesmire oda kell figyelni és bízni benne, hogy nem kapja el. Nekem a fiam már nagyobb, volt amit 10 perc alatt orvosi rendelőben kapott el, volt amit azt se tudtuk honnan szedett össze máskor meg napokig beteg voltam mégse kapta el.

Jobbulást!

2017. máj. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem lázas valamim volt, de szerencsére nem kapta el. Nem puszilgattam, sokszor kezet mostam.

A védőnő azt mondta, hogy ilyenkor C vitamint lehet adni a babának (nem tudom milyen kortól?), de ez csak javaslat, nem tudom, hogy segít-e.

2017. máj. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1 hónapos volt a lányom amikor elkaptam egy hányós hasmenéses vírust. Nagyon féltem hogy elkapja tőlem, de szerencsére nem volt gond, pedig szoptattam elég gyakran. Én is szinte feküdtem egész nap. Most 6 hónapos és gyakran van migrénes fejfájásom, de sajnos már annyira eleven hogy kizárt a pihenés mellette így az ilyen napokat én csak túlélem. Amint a férjem hazaér ledőlök egy fél órára, hogy legyen egy kis erőm a nap végére.
2017. máj. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szoptatás védi - bár nem száz százalék -, mert ami ellenanyagot termel az anya, azt megkapja a baba, még mielőtt elkapná a vírust/bacit. Ismerős körökben, de nálunk is volt hogy az egész családon végigment ez-az, csak a épp még szopó gyerek nem kapta el vagy csak jóval enyhébben.
2017. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!