Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy kisgyereknél hogy tudják...

Egy kisgyereknél hogy tudják pontosan megállapítani, milyen szemüvegre van szüksége?

Figyelt kérdés

Akár nem együttműködő, akár magát pontosan kifejezni még nem tudó kisgyerekről van szó. Tudon, pupillatágításban mérik a szemet (ami eleve macerás, főleg, ha otthon kell csepegteni). De sajat magamról tudom, hogy szemvizsgálatok alkalmával sokszor negyed dioptria is elbizonytalanít, esetleg egy-kèt pislogás után jobban vagy homályosabban látom az olvasótáblát. De egy kisgyerek hogy tudja megmondani, hogy melyik a legjobb neki? Vagy náluk 1-2 dioptriával csak simán kísérleteznek, mert úgyis alkalmazkodik a szemük hozzá?

Én nagyon félek ettől, hogy az én gyerekem is szemüveges lesz és rossz szemüveget kap, mint én annak idején.


2019. jan. 13. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Babáknál, kisgyerekeknél nem tudtak negyed pontossággal mérni, de ahogy idősödnek úgy lehet korrigálni. Az egészen kiskori gyengén-látást a legtöbbször egyébként is kinövik a gyerekek.
2019. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem 2 évesen lett szemüveges. Pupilla tágítás volt, meg géppel is megnézték a fénytörést.

Fél év múlva elvittük másik orvoshoz és ott más eredményt mértek. Dioptria kb. stimmelt, csak a szög nem.

Ott takarták az egyik szemét és mutatnia kellett, hogy melyik kéz merre mutat (mint a számok, különböző méretű).

Azóta nagyon sokat javult a kancsalsága, már csak az veszi észre, aki tudja mit kell nézni (egyik szeme gyengébb volt, azért kancsalított).

Érdemes több orvos véleményét kikérni.

Mi azért váltottunk, mert műteni akarta az első. De sok helyről hallottam, hogy ilyen korban nem éri meg, mert visszatérhet a kancsalság.

2019. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!