Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hány fokos testhőnél kell...

Hány fokos testhőnél kell neki lázcsillapító?

Figyelt kérdés
Ma kapta kisbabám a 4 hós oltást. Megmértük van-e láza, 37,8. Mikor adjunk kúpot?
2019. jan. 22. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
38,5 alatt semmiképpen sem, de afölött is csak akkor ha bágyadt lenne.
2019. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne hőemelkedésnél, mint ami most van...
2019. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez még csak hőemelkedés. 38 foktól beszélünk lázról. Alapvetően nem szükséges csillapítani a lázat. A láz csak egy tünet, dolgozik a kis szervezete a bejuttatott legyengített kórokozók ellen. Így szerez immunitást a gyerek. Akkor kell lázat csillapítani, ha a gyermek rosszul érzi magát tőle.
2019. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Kislányom ma kapta a 3 hónapos oltást, dokinak azt mondta, hogy 38foknál adják neki lázcsillapító. Védőnő azt mondta, hogyha este hőemelkedés van, nyugodtan adják neki lázcsillapító, és akkor mindenki nyugodtan alszik. Ha hőemelkedése van, és nem adsz neki kúpot, akkor éjszaka többször ellenőrizni kell, hogy nem ment-e fel a láza.
2019. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért lettem lepontozva...

Mi is most mértük, 37.2neki de én még nem adok.

2019. jan. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!