Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Antibiotikum szedés alatt...

Antibiotikum szedés alatt mehet a gyerek iskolába?

Figyelt kérdés

Felétek is szokás gyógyszerszedés mellett iskolába kiírni a gyereket? Hogy ne maradjon le a tananyagból vagy a szülőnek ne legyen sok a hiányzás a munkahelyen? Mert szerintem biztos nincs meggyógyulva, ha gyógyszert szed. Reggel kapja az első adagot, a délit csak uzsonna időben és lefekvés előtt az utolsót.

Vagy van olyan hely, ahol a tanárok beadják a gyógyszert délben?


2019. jan. 24. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván nem mehet, mert beteg.
2019. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Pont most vagyunk túl egy antibiotikum kúrán. Szombaton már kicsattant a gyerek az egészségtől, de a gyógyszert szerdáig szedte, reggel-este. Ment a héten már iskolába.
2019. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
A teljes gyógyulás után még 5 napig szedett antibiotikumot? Az jó hosszú kúra lehetett.
2019. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Gyógyszert nem lehet bevinni, csak annak aki rendszeresen szedi. Antibiotikumot szeső gyerek nem a közösségbe való.
2019. jan. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

3. es 6. osztalyosok a gyerekek,meg egyik sem ment ugy suliba,hogy szedte az antibiotikumot.

szerencsere nem is kaptak gyakran,par alkalommal csak az eveknalatt,de biztosan nem engednem el suliba kozben.

az antibiotikum rendesen el tudja nyomni az embert,en is sokkal faradtabb vagyok ha gyogyszert szedek.aludnek egesz nap.nem hiszem,hogy a gyerekekre ne lenne ilyen hatassal.

2019. jan. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Ki írta volna a doki három nap antibiotikum után úgy, hogy utána még egész héten szednie kell, napi 3x. Azt hallottam szokás így felénk, de nem értem miért. Nem engedtem, szerintem se való az iskolába így, ráadásul még csak elsős.
2019. jan. 25. 07:24
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Ez attol is fugg, hogy erzi magat a gyerek. Itt nalunk (kulfold) pl az osszes gyerekorvos azt mondja, hogy ha laz nincs mar, es jol erzi magat, akkor attol meg hogy az antibiotikum kura tart, iskolaba mehet. En mindig ugy csinalom, hogy ne essen bele tanitasi idobe az ora amikor az antibiotikumot be kell vennie. Nyilvan ha van valamilyen mellekhatasa mint pl almossag -nekem is volt egyszer egy bizonyos antibiotikumtol, allva aludtam el kb- akkor otthon marad mig szedi.
2019. jan. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Imadom a folytonos lepontozast csak azert miert az ember a tapasztalatat irja le... vicc az egesz komolyan.
2019. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nekem minden válasz hasznos volt, zöldet nyomtam mindenkire.

Igen jobban is van már, mégsem tartom jó ötletnek a suliban a gyógyszert. Adagolni se tudná, még folyékony formában kapja. Ha nagyobb lesz és rá lehet bízni a gyógyszer bevételét, majd biztos másként ítélem meg a helyzetet.

2019. jan. 25. 21:52
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Nalunk is elsos a gyerek. Gyogyszert tilos bevinni a suliba kiveve, ha orvosi igazolast hoz es/vagy rendszeresen szedett gyogyszere van es errol tajekoztatja az osztalyfonokot. Ebbe velemenyem szerint az antibiotikum is beletartozhat.

Azonban nem veletlenul irjak kis sok kozossegi helyen (en jarok peldaul a gyerekemmel fejlesztesekre), hogy antibiotikumt szedo gyereknek tilos reszt vennie a foglalkozasokon. Ennek eleg egyszeru a magyarazata es ezt a gyerekorvosnak is illene tudnia: az antibiotikum kurakat vegig kell csialni azert, hogy az utolso legellenallobb bakteriumot is elpusztitsa azaz azert kell pl a 10 napos kirat 10 napig csinalni, mert a 90%uk elpusztul az elso 5 nap (es jobban is lesz az ember), de a maradek 10% miatt kell a tovabbi antibiotikum. Ha most epp az utolso naokban még van baci a szervezetben akkor benyomni egy kozossegbe? Es ha epp azt az ellenallobat adja tovabb? Igy lesznek majd ujabb jo kis jarvanyok es mar immunsabb torzsekkel (foleg ha suliban nem is biztositott az idobeni rendszeres szedese az adott antibiotikumnak). Ha teheted igy ne engedd suliba maskor se.

Ennek ellenere tudom sokszor kenyszerhelyzet van felnottek is betegen jarnak dolgozni, ha nincs nagyszulo, es anya/apa munkahelyet elvesziteni nem akarja szinten bekuldi suttyomban betegen a gyereket az oviba isibe. Ilyen csaladbarat a munkahelyeink zome es ilyen megertoek a gyerektelenek is vagy mar felnott gyerekekkel elok:-). A gyerekorvosotok igy akar erthetoen is csak alkalmazkodott a mai korulmenyekhez.

2019. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!