Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha nem engedi bevenni az...

Ha nem engedi bevenni az orvosságokat a gyerek (2 éves), mivel vegyem rá?

Figyelt kérdés

Például a mostani adag:


Szirupos antibiotikum, szirupos ambroxol teva, lázcsillapító szirup.


Semmi kanalasat nem hajlandó megenni, ha be is veszi, kiköpi mind. Semmibe se tudom belekeverni ezeket, mert egyrészt nem tudom szabad-e, másrészt két napja nem eszik semmit a fiam.. A kubu pürét se eszi már meg.. Inni is csak 1-2 kortyot iszik egy alkalommal, abba meg nyilván kiérződik ha benne van valami.


Ti hogy csináljátok?


2019. jan. 3. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Lányom is ilyen. Én már úgy megyek a dokihoz hogy íztelen csepp formájában írjon fel gyógyszert ha lehet mert semmi szirupot, kanalasat főleg nem izeset nem eszik. Tudom most ez nem segítség de hátha legközelebb olyat ír fel az orvos ha szólsz neki.
2019. jan. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem kérdezem a gyerek véleményét, beadom. Szájfecskendővel és úgy, hogy nem tudja kiköpni. Ezt alkalmaztuk addig, amíg meg nem értette, hogy a gyógyszer érte van.
2019. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Én 2 évesen untam meg a trükközést, könyörgést, lefogást, ruha cserét mert tiszta szirup, stb. Alaposan leszidtam a lányomat és közöltem vele, hogy nem érdekel, hogy lázas, mehet egyedül sírdogálva aludni a szobájába.

1 perc múlva tátotta a száját a Nurofenért és többé nem volt gond. Még néhányszor megbeszéltük, hogy "múltkor is milyen ügyes volt", aztán elmúlt.

A kicsinél előre féltem, de ő kifejezetten imádja a szirupokat.

2019. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Lázcsillapító kúpot szoktunk használni.

A fecskendős szirupokat odaadom neki, és kiszívja egyedül. Utána puszi és nagy dicséret, hogy mennyire ügyes nagyfiú, egyedül bevette a gyógyszert.

2019. jan. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Kis koromban én sem bírtam az ilyeneket. Nem azzal volt bajom, hogy gyógyszer, hanem azzal, hogy gejl édes. Felfordult tőle a gyomrom, anyukám egyszer erőszakolta belém, rögtön kihánytam. Nekem is csempészte előtte teába - aminek szintén borzalmas íze lett tőle.

Utána felnőtt gyógyszert tört szét, abból adott gyereknyi adagot. Lekvárva belekeverve nem érződik, hogy kesernyés, de engem pl az sose zavart annyira, mint ezek az édes szirupok. Mikor alap beteg az ember, és meg ettől is felfordul a gyomra, az nem valami kellemes.

Ha neki is ez a baj, akkor gyereknek is adható tablettával próbálkozz, apróra törve. És természetesen, ha felnőtt adag egy darab, akkor arányosan annyit adj neki, amennyi hatóanyag tartalmú készítményt kapna amúgy is.

2019. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#2 Én sem kérdezem a véleményét, de a kiköpést így is megoldja. És a legkisebb is. Sajnos :/



Kérdező, érdemben nem tudok segíteni, mert nálunk ugyanez a helyzet, viszont az Ambroxol helyett tudom javasolni a Hedelixet, nálunk ez az egyetlen köptető, ami nem jön vissza, mert nincs rossz íze. Az antibiotikum persze más helyzet, az nem kívánságműsor :/

2019. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lázcsillapítónak én flamborin cseppet használok, pont emiatt, köptetőnek meg sinupretet, mindkettőt almalébe szoktam tenni.


Viszont ha nem nagyon iszik és közben meg köhög, nagyon figyeld, hogy mennyit pisil, mert könnyen kiszáradhat.

2019. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem kanál, hanem fecskendő. Lefogod, kicsitod a száját (ha befogod az orrát, kénytelen kinyitni) és betolod a torkába a cuccot. Hátra, hogy beinduljon a garatreflex.

Brutálisan hangzik, de a szükséges gyógyszerek szedése NEM OPCIONÁLIS. nehogymáér a gyerek döntse el, hogy mit hajlandó beszedni és mit nem!

2019. jan. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jan. 4. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!