Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lázas a babám mit tegyek?

Lázas a babám mit tegyek?

Figyelt kérdés
39.8 volt neki végbélben. Felhivtam a dokit aki csak delutan tud ranezni. Adtam egy fél kúpot. Mit csinaljak még? Mikor adhatok még kupot mennyi idő mulva? És mast tehetek? Nagyon nyügös. Bocsi az idioota kerdesert de én kb 2szer voltam lázas egész életemben és most nagyon megijedtem :(
2019. febr. 1. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Akkor 39,3 csak, fél fokot le kell vonni ha ott méred.

Nekünk is volt mikor a lányunknak ilyen magas volt, beraktuk egy kád meleg vízbe és nagyon lassan kevergettük hozzá a hideget amíg szépen le nem hűlt, utána kapott kúpot, 1 óra múlva már csak 38,pár fok volt

2019. febr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a baba? Csak mert pl 3 hónapos kortól adható csomó hatóanyag. 6 óránként adható 1 féle hatóanyag, szóval ha pl 9-kor adtad, délután 3-ig ugyanazt nem, esetleg mást, de ha nincs 3 hónapos, nem tudom lehet-e valamit egyáltalán. :/ ha szúkséges addig lázat csillapítani, inkább hívd fel az ügyeletet mit tegyél.
2019. febr. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
4 es fel honapos, 9kor kapta a fel kupot
2019. febr. 1. 09:36
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

ELső baba? Én is emlékszem erre a rémületre, pedig az én kislányom csak náthás lett 2 hónaposan...

Ha nincs másik gyerek, akiről gondoskodnod kell, mondj le a házimukkáról a mai napra. Keress a mélyhűtőben valami ehetőt, azt olvaszd fel ebédre, vagy találj ki valami rendkívül egyszerűt.

A továbbiakban ringasd, babusgasd a kicsit, ha van hordozókendőd, kösd magadra. Próbáld szoptatni, ha nem fogadja el, itasd teával, vízzel akár kávéskanalanként. Éhen halni nem fog, de folyadékra szüksége van. Nézd meg, mikor lehet a következő adag gyógyszert beadni, azelőtt mérd meg újból a lázát. Ha nagyon izgulsz, a kúp beadása után egy őrával is megmérheted, de ne azt várd hogy normál értéket kapsz, örülj, ha nem ment följebb. Nem kell mindenáron normálisra lenyomni a gyerek hőmérsékletét.

És nyugi! Ezek a betegségek az esetek döntő többségében simán meggyógyulnak, gyakran antibiotikum se kell hozzá.

2019. febr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, első baba! Nagyon megijedtem.

Megmértem 1 órára rá, mar csak 38.7, amibol levonok akkor 38.2 :)

Koszonom szepen a valaszt! :)

2019. febr. 1. 10:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 hónapos kortól adható a nurofen kúp, rá van írva mennyit kell adni, ibuprofen hatóanyag, lányomnál ez hat a legjobban, illetve van még itthon mexalen kúp, az sem rossz, mindig 6 óránként adom neki ha szükséges, egyféle hatóanyagot 3 napig szoktam adni, nem keverem őket, de elvileg azt is lehet.
2019. febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!