Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi lehet a baj? Hogyan tudnek...

Mi lehet a baj? Hogyan tudnek segiteni a babamnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 honapos babamnal 2-3 napja eszrevettem hogy apro kiutesek vannak a hatan es a fejen.. melegkiuteshez hasonlo kiutesek de telen gondolom nem lehet melegkiutese.. tapszeres mar sajnos a babam egeszsegugyi okok miatt.. a tapszertol nemlehet mert akkor mar kijott volna gondolom en .. mososzert is kizarnam mert attol is kijott volna mar hamarabb.. egyszeruen nem ertem mi lehet a baj :( ugyeletre akartam vinni de anyosom azt mondja ha elviszem osszeszed valami betegseget.. hetfon megyunk a gyerekorvoshoz megmutatom neki. szeretnek a babamnak segiteni addig is de nem tudom mit tehetnek :( latszolag nem zavarja ot, mosolyog egesz nap, nem lazas.. szoval nem ertem :(

#kiütés #baba kiütés #pici pöttyök
2019. febr. 23. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha meleg van a lakásban, akkor lehet attól is kiütése.
2019. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mekkora kiterjedésű pöttyök és hány darab, de ha semmi nem utal betegségre, akkor nem hiszem, hogy hétfőig ez komolyabb gondot okozna, lehet melegkiütés télen is, ha pl. megizzadt, de lehet szappantól mososzertöl, bármitől, ha nem néz ki súlyosan, akkor ne foglalkozz vele.
2019. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Télen is lehet melegkiütése,ha meleg van a lakásban,vagy túlöltözteted. Az én fiamnak is volt. A lakásban 20-23 fok van max,és egy rövidujjú body és egy vékonyabb hosszú ujjú felső van rajta. Nekik más a hőérzetük. Nézd meg,ha eggyel kevesebb réteg van rajta,akkor eltűnnek-e a pöttyök.

A másik,h ha már mást is eszik,akkor nem adtál-e neki vmi újat,amitől szintén kipöttyösödhet.

2019. febr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pedig mindig ezek a leggyakoribb, kiütéseket okozók: mosószer, öblítő, rossz anyagú ruha, új tápszer, tea, az én kislányom a Luuf balzsamtól lett csupa kiütés, de lehet macska, kutyaszőr, fürdető, testápoló.
2019. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2 hónapos még nem eszik mást!
2019. febr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Atlagosan 22 fok van a lakasban. Levettem rola a rugdalozot ugy 2 oraval ezelott , most egy hosszu ujju body meg egy harisnya van rajta. Ugyanolyan csunya kiuteses :/ ami egyeduli “ ujitas volt “ az az, hogy a vedono rankeroltette a furdeto kremet ( gyogyszertari ) de szerintem attol nem lehet baja :( selymes kis puha tole a bore. Szerintetek attol lehet baj? Ugy tudom a gyogyszertari keszitmenyek baba barat keszitmenyek ..
2019. febr. 23. 18:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk mi kertesházban élünk, csak a fürdetéskor van 22 fok, amúgy 20.

Pici babákat gyakran túlöltöztetik, de te úgyis érzed, ha melege van, főleg a kis buksiján adja le a hőt.

A gyógyszertári krém esetleg nem maradhatott rajta? Jól le lett mosva?

A mi orvosunk nem ajánlja pedig ezeket, mert sajnos tartalmaznak kőolajszármazékokat, parabént, érdemes utána olvasni. Nekünk olyan arckrémet adtak a száraz, kipirosodott bőrére a kicsimnek fél évesen, ami citromolajat tartalmazott, üvöltött, amikor rákentem, úgy csípte szegényt. Szóval nem minden babánál válnak be ezek.

2019. febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Harisnya , body és rugdalózóban volt eddig ?

Ha igen szerintem melege van , volt. Odabent a harisnya felesleges. Ha apró pici , sűrű pöttyök az a meleg kiütés jele.

2019. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok. Ha nem múltak el a pöttyök,akkor lehet,h a fürdető. Azután jöttek ki,miután elkezdted használni? Mert akkor lehet összefüggés. Mondjuk akkor szerintem mindenütt kipöttyösödne,nem csak a hátán és a fején. Esetleg még az is eszembe jutott,h ha a tápi mellett szoptatod is még,akkor lehet,h te ettél vmi olyat,amire érzékeny lehet.

De én mégis a melegkiütésre gondolok.

Mindenesetre mutasd meg a gyerekorvosnak,ha nem múlik. Remélem,nincs nagy gond! Majd írd meg,mi volt!

2019. febr. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most jottunk doktorbacsitol, azt mondta valamire allergias.. akkor lenne baj ha folyamatosan pottyos lenne es mindenhol. De a babamnak elojon eltunik elojon eltunik. Hat sokkal nemlettem elorebb :/
2019. febr. 25. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!