Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlöt ti mivel kezeltétek?

Tündi0212 kérdése:

Bárányhimlöt ti mivel kezeltétek?

Figyelt kérdés

6 és 3 éves kislányom bárányhimlös lett,tegnap jelent meg pár pötty ma már elég sok van. orvos nem mondott semmit. Viszket is már orvos ezt a fehér rázókeveréket irt.

de azt olvastam hogy ezt már nem szabad használni ti használtatok ilyet? töbször zuhanyoznak tsb...


2019. febr. 27. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Zuhanyoztatni nem szabad! A rázókeverék meg tökéletesen megfelel.
2019. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Zuhanyozni szabad, sőt jót is tesz. Ülőfürdőzni, hosszan áztatni nem szabad a kiütéseket.


Rázókeveréket mi nem használtunk, a mi dokink szerint sem jó, pedig nyugdíjközeli a doktornő.


Én szódabikarbónás vízzel locsolgattam a gyerkőcöt a zuhanyozáson kívül, és ha nagyon viszketett a mentolos hintőporral szórtam be vékony rétegben.

Sokan ajánlják a habokat, azt nem használtuk, nem tudom mennyire hatékony.


Szerencsére nem volt nagyon sok kiütése, szépen is gyógyult, de mai napig emlegeti néha milyen rossz volt, amikor viszketett és nem volt szabad vakarózni.

2019. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Ha az orvos nem mond semmit, akkor én rákérdezek. És addig kérdezek, amíg nem ad választ.


ÉS ezért oltattam be a gyerekem, hogy ne vakarózzon.

2019. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

15 evesen kaptam el, nem volt egy ép felület a testemen..irtózatos volt. Fehér kenőcstől begyulladt a bőröm és még rosszabb lett minden pötty. Ugy néztem ki mintha nagy bibircsokjaim lennének ..egy hónapig voltam beteg és még két hét lett mire kimertem menni utcara..

Fiamat amint lehetett oltattam hogy ne kelljen ezt atélnie..

2019. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne kenj rá semmit, én is azt olvastam, hogy nem érdemes. Nálunk a zuhanyozás és utána törülközés és vakarás helyett a hajszárítózás vált be :) Egyébként a 6 évesemen nagyon durva a volt, a kicsin 2 évesen meg csak 10 pötty volt és még hőemelkedés se. Szóval talán tényleg nagyon számít az életkor.

(Szerintem is jól hangzik az oltás, de pár éve nálunk még nem volt "divat" és a dokink sem tudta megmondani, tényleg ad-e felnőtt korban is védettséget.)

2019. febr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én Poxclin-t vettem (hab). Párszor bekentem vele az elején, egyáltalán nem vakarózott, nem maradt egy heg sem.
2019. márc. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!