Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rota elleni oltás után meddig...

Rota elleni oltás után meddig üríti a baba a vírust? Meddig fertőző a széklet?

Figyelt kérdés
2019. márc. 5. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Semeddig.

" Az oltóanyagok nagy része elölt kórokozót, vagy annak csak bizonyos részét tartalmazza, amely nem képes a szervezetben szaporodni, ezért nem is tudja üríteni az oltott. Az élő, de laboratóriumban kitenyésztett és legyengített törzset tartalmazó oltóanyagok esetében az oltóágens szaporodik ugyan a beoltott szervezetében (ezért az ilyen oltóanyagra adott immunválasz tartósabb), de a legyengített baktérium vagy vírus nem képes betegséget okozni az oltottban sem, és környezetében sem."


[link]

2019. márc. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ez furi mert az orvos és a védőnő is figyelmeztett hogy én is elkaphatom, úgyhogy különösen figyeljek a fertőtlenítésre és kezmosasra. Csak elfelejtettem megkérdezni hogy meddig áll fenn ez a veszély.
2019. márc. 5. 14:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem a cikket. Gondolom minden más oltásra igaz kivéve erre. Itt ugyanis ürül a vírus.
2019. márc. 5. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy csak a legyengült immunrendszerű emberekre veszélyes, hogy megfertőződhetnek. Egyébként alapos kézmosás elég, mint minden pelenka csere után.
2019. márc. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát az én immunrendszerem eléggé tönkre van.
2019. márc. 5. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!