Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Baba reflux! Mikor növik ki?...

Baba reflux! Mikor növik ki? Hogyan lehet megkönnyíteni a hétköznapokat?

Figyelt kérdés
6 honapos baba, szep sulyfejlodessel, rengeteg bukassal. Az osszes hazipraktikat kiprobaltuk, kap suritot, mar megkezdtuk a hozzataplalast. Megsem javul. Bukik egesz nap, estefele tobbet. Eves utan kozvetlen, de akar orakkal kesobb is. Voltunk tobb kivizsgalason , mindenhol annyit mondtak, hogy majd kinovi. De egyelore semmi jele, semmi javulas. Vannak pozitiv tapasztalok ilyen teren? Mikorra varhato javulas? Alig merek igy kimozdulni vele, mert mindig minden bukis lesz. Hasonlo problemaval kuzdo Anyukak, Ti hogyan oldottatok meg a hetkoznapokat konnyeden?

#bukás #Babareflux
2019. ápr. 29. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Nekünk is ilyen volt. Hiába használtunk sűrítőt akkor is visszajött. A változás a hozzataplalassal indult be. Minél több pépesebb ételt kapott annál kevesebbet bukott, majd végül már teljesen elmaradt.

Kitartást! Egyszer vége lesz :)

2019. ápr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor javult, amikor megtanult ülni. Mivel megkésett volt a mozgásfejlődése, erre 1 éves koráig várnunk kellett, de utána nem volt gond, később se lett "hányós" (pedig sokaktól hallom, hogy a korábban refluxos, később jellemzően sokat hány betegség idején).
2019. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a hozzátáplálás kicsit se számított pedig darabkásan evett első perctől, de azt is képes volt visszabukni. A mászással, üléssel kezdett jobb lenni.

Most másfél éves és a mai napig elôfordul hogy bukik.

Nálunk ami praktika volt :bukós tápszer (sűrítő semmit nem segített), abszolut minimálisra csökkentve minden szintetikus és gyógynövényes dolog(pl fogzáskönnyítők, vitaminok -csak a D maradt-).

2019. ápr. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eddig biztam benne, hogy a hozzataplalas es a novekedes mozgasfejlodes segit, de sokan mondjak hogy evekig eltarthat es a kuszas csak ront rajta. Ezert varok pozitiv tapasztalatokat is. Ha nagyobb a baba mennyire maceras egy kimozdulas a reflux mellett?
2019. ápr. 29. 13:12
 5/6 piroska és a farkas ***** válasza:
53%
Nàlunk alig 2 hónapos koràban kezdődött, egy szoptatàs utàn 3-4 helyen mostam fel a padlót, és nekem is komplett ruhacsere kellett, pedig volt rajtam textilpelenka a büfiztetéshez. Azt javasoltàk, h minden etetés utàn legyen 30 percet függőlegesen, de legalàbbis ne fekve, így mi többször is az autós hordozóba tettük, mielőtt lefektettük volna, és megemeltük a kisàgy fejvégét éjszakàra. Kemény időszak volt, mert minden etetés utàn sírt vagy 40 percig :( , gondolom, bàntotta a sav... A hozzàtàplàlàs megoldotta a dolgokat, illetve már attól is jobb lett, h speckó antireflux tàpszert kapott végül.
2019. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csendes refluxa volt a fiamnak, szoptattam, elaludt, fel ora mulva fajdalmasan felsirt, es visszanyelte, ami feljott. Akkor lett jobb, mikor el kezdtem tejfeherjere es tojasfeherjere dietazni, utana majdnem teljesen megszunt, nagyon ritkan fordult elo onnantol, konkretan bufiztetni sem kellett. Ez 6-8 hetes kira kozott volt. Emelle sokszor szoptattam, a gyakori szopi miatt nem szopizott egyszer olyan sokat, ez is sokat segitett. Anyatejes a babad vagy tapszeres?
2019. ápr. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!