Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mire vigyázzak ezután? Miert...

Mire vigyázzak ezután? Miert ilyen gyógyszert irtak fel? A kórházba semmit se mondtak el érthetően.

Figyelt kérdés

Kisfiammal bekerültünk a kórhazba, mert a testén piros foltok jelentek meg. 1 napot aludtunk bent, majd hazajöhettünk. Azt mondták csalánkiütés vírusfertőzés miatt lehet, de bármi mastól is. Na most én azon a napon, mikor kijöttek a foltok, akkor vezettem be a glutént. Azt mondták nem valószínű, hogy attól lett foltos a teste, de azért csak szoptassak most egy darabig(?!) 8 honapos a kisfiam! Az anyatej mellé már 2 hónapja kap hozzátáplálást is. Így se egy nagy gyerek, sokszor volt probléma a súlyával is, nem hízik nagyon mostanában. Nem értem ezeket az orvosokat... a zárojelentésén ráadásul azt írták, hogy 5 hónapos, pedig mondtam hogy 8, és a születesi datum jól van feltűntetve a papiron. (Itthon olvastuk csak el ) Mellesleg olyan gyógyszert kapott a kiütéseire, amin az van, hogy 2 éves kortól lehet szedni.( Ilyen cseppeket kell lenyelnie...cetirizin hexal)

A foltok kezdenek múlni, de mire vigyázzak? Most tényleg ne adjak neki semmi mást? A glutént meddig ne? És ez a gyógyszer igy szedhető?


2019. máj. 15. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Menj el egy magán gyermekorvoshoz, vagy ha azt nem tudsz hamar, akkor a körzeteshez, mutasd meg a papírokat és kérj tanácsot. Én biztosan nem hagynám abba a hozzátáplálást, glutént addig nem adnék, max. pár napig, amíg nem beszéltem a másik dokival.
2019. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Hívd fel a saját gyerekorvosodat, és védőnődet és velük egyeztess
2019. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A cetirizint lehet szedni már egész kicsinek is. Kisebbik lányom az összes nátha és más tünet nélküli vírusfertőzéstől tiszta kiütés lesz, ami el is múlik szteroidos krémtől. Ha nem kezelném, nagyon sokáig megmaradna.

Egyeztess gyerekorvossal, de én tuti etetném tovább.

2019. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Az én gyerekeim Fenistil cseppet kaptak kb 1,5 éves korukig, utána váltottunk Cetirizinre. A mi doktornőnk biztosan nem írna utóbbit egy 8 hónaposnak. :/

A helyedben glutén nélkül etetném 1-2 hétig, aztán újra probálnám bevezetni. Mit adtál neki egyébként? A fiam az egyik tejpéptől volt piros foltos, kb azonnal kijött rajta, ahogy megetettem. Pár napon belül elmúlt. Később újra próbáltuk (azt hiszem Milupa volt), megint pöttyös lett, így a kutya ette meg.

Más tünet nem volt? (orrfolyás, vérbő torok) Az lesz a legtisztább, ha beszélsz a saját gyerekorvosotokkal!

2019. máj. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!