Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti összejönnétek "beteg"emberr...

Ti összejönnétek "beteg"emberrel komolyra gyermeket is mernétek szülni a szerelem nevében igy?

Figyelt kérdés

Jelenleg tàrsat keresek es ugy vettem észre a normälis sracok inkabb csak alkamit keresnek, akik viszont jok lennének leendö apànak, komoly kaocsolatra mind vmi bajuk van.

Pl egyik beszédhibàs, màsiknak stroke -ja volt igy mindig könnyezik az egyik szeme (feloldali serültség maradt vissza), valakiben herpesz virus van ami köztudott hogy hordozo ha tünetmentes is, màsnak felmenöi hajlamosak a daganatos betegségekre, ugyanakkor értelmesek kulturàltak van köztük pl jogàsz is, szoval mint ember amugy igazi tàrs lennének, de szoval en féltem màr most a leendö gyermekem ilyenektöl.

Vagy tulkomplikàlom? Lehet adni az x % esélyre hogy nem öröklödnek az ilyen es hasonlo hajlamok?


2019. júl. 19. 08:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

A pszichés dolgokat kihagytad, mint rizikó faktor...

Pedig fontos lenne mérlegelni, hiszen szemmel láthatóan nálad baj van a toronyban (vagy nagyon gyerek vagy még), így felesleges a pasikat vizslatnod, mert eleve nálad van baj. A fedezőkanos hasonlat valóban találó.

Amúgy remélem a steril szobádod el nem hagyod soha, hiszen bárhol, bármikor össze lehet szedni valamit.

facepalm

2019. júl. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

A ferjem herpeszvirus hordozo volt, o sem tudta, igy nekem is atadta. Azt hiszem, beadom a valokeresetet 😂😂😂 Nem kertem el az orvosi papirjait, amikor megismerkedtunk 🙂😁

Mar megbocsass, de en egy ilyen agybajossal nem vallalnek gyereket, mint te vagy, nem csoda, ha nem talalsz senkit

2019. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%
Emberek nyugi, ez csak egy kérdés, nem kell besz..ni. Nyilván nem kórlap alapján választ társat az ember, de attól még érdekes a kérdés. Én személy szerint felnék mondjuk egy leukémiás (vagy valami halálos betegséggel rendelkező embernek gyereket szülni.. De egy cukorbetegség vagy valami kisebb probléma nem zavarna.
2019. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Szerintem a gyerek egészsége kardinàlis kérdés sokan is mondjàk mindegy fiu vagy lany csak egeszseges legyen.


Aki a fedeztetésre asszocial a gyermek egeszsegi területen annak csak gratulalni tudok plane ha szülö. Nem en asszocialtam erre, az erre vonatkozo beszolasok engem nem érintenek.

2019. júl. 19. 13:09
 15/23 A kérdező kommentje:
Amugy feltünt ebben a témakorben az asszociacio. Rengetegen vonnak itt parhuzamot pl gyerek es kutya közt is, meg sorolhatnám kinek mi jut eszébe a gyerekeket erintö kerdesekröl.
2019. júl. 19. 13:13
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
A "mindegy, csak egészséges legyen" az ezen a bolygón azt jelenti, hogy születésekor legyen meg a keze-lába, lásson, ne legyenek fejlődési rendellenességei, szellemileg legyen ép. Nem azt, hogy garantáltan nem lesz szívbeteg 50 év múlva. Hány éves vagy? 17?
2019. júl. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Csak az utolso baràtom ota aggodom.

A testvérük kiskoràban meghalt màj/szivelégtelenség miatt, egyik tesoja majdnem autista(azt a hatàrt surolja), az anyukàjuk mai napig nem dolgozta fel a kislànya küzdelmét, halàlàt, en nem mertem volna hozzà menni az exemhez pedig minden szép volt.

2019. júl. 19. 13:27
 18/23 A kérdező kommentje:
*hozzà menni sem mertem volna az exemhez ilyen hatterrel
2019. júl. 19. 13:28
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, de nálam ez úhy volt, hogy szimpatikusak voltunk egymásnak, megkedveltük, megszerettük egymást, most utána mondtam volna, hogy bocs, de anyukád szklerózis multiplexes volt, fiatalon meghalt én így nem szülök neked gyereket?

Értem az aggodalmad, de egyszer mindenki meghal, legtöbben betegség miatt, mégis vannak gyerekeik. Nagyon kevesen vannak akik öregségben, 95 évesen halnak meg.

És ahol élnek egészségben idősebb felmenők, ott is lehet, hogy az unoka beteg lesz (van ilyen ismerősöm, makk egészséges család, a baba mégis nyitott hátgerinccel született, 1 évesen meg is halt).

De ha te csak tökéletes egészségi állapotú párt szeretnél, szíved joga, csak eléggé logikátlan.

2019. júl. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Tudom hogy igy is ugy is beteg lehet. De teljesen màs tudatosan, szàndékosan ennek a rizikoját vàllalni, mint azt, hogy ez "adatott" önhibàn kivül.


Hasonlat kb mint a dohanyzas. Igy is ugy is ràkos lehet bàrki, miert ne gyujtsunk rà akkor. Azert van különbség.

2019. júl. 19. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!