Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kezdheti így a bölcsit?

Kezdheti így a bölcsit?

Figyelt kérdés

Apr-ban lesz 2 eves a lanyom. Akkor iratnam be a bolcsibe, ha lehetseges evkozbeni kezdes.

Akkor lesz a kicsi teso tobb mint fel eves egy picivel.

A gyedet a munkaltato altal kapom, nem diplomas gyeden vagyok. Sulizom a babak mellett. Akorul lenne a diplomara keszulos idoszakom.(Vege)

Kezdheti e a bolcsodet 2 evesen, ha otthon maradok a picivel?

Munkaltatotol kell igazolas? Vagy a sulibol?


2019. okt. 8. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,melyik településen mi a szokás,csak azt tudom leírni,hogy nálunk mi. Én egy kis faluban élek (kb.2000-en lakják). 1 bölcsink van,ami túlzsúfolt.


Emiatt csak olyan gyerekeket vesznek fel,ahol mindkét szülő dolgozik.


Nagyobb városokban,ahol több bölcsőde is van,gondolom,nem kizáró ok,ha az anyuka nem dolgozik.


Annak kellene utánajárnod,hogy nálatok mi a helyzet. A bölcsi vezetője meg tudja ezt mondani.

2019. okt. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Ezzel csak két probléma lenne :

1.) foglalnád a helyet azok elől, akiknek tényleg nagy szüksége lenne rá, mert dolgozik és nem tudja hova rakni addig a picit

2. Mit fog érezni a 2 éves, hogy a kicsi lehet veled, őt meg lepasszolod bölcsibe ?

2019. okt. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Magánbölcsiben persze, államiban kétlem, bár nem tudom, felétek mi a szokás. Itt (Budapest, 3. kerület) tavasszal van jelentkezés, ősszel pedig mehet a gyerek a beszoktatás időpontjától függően. A beszoktatás itt pl. két hét, tehát arra is számolni kell. Esetleg lehet az államiban időszakos gyerekfelügyelet, de az fizetős szokott lenni, és ritkán van hely.

Én mindenképpen megkérdezném mihamarabb az ottani intézményt, mi a menete ennek.

2019. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk államiba csak munkáltatóival veszik be. Ezért fog az enyém magánba menni, hogy közbe tudjam csinálni az egyetemet.
2019. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Miért akarod beadni, ha úgyis otthon vagy? Nálam 13 hónap van a 2 nagy között, soha egy délutánra nem adtam oda senkinek csak a kicsi miatt. Sőt, annyira bevált, hogy a következő is gyorsan jött, még nem volt 3 éves a megnagyobb. Nem kell elhinni a sok nyafogást, szuper a kis korkülönbség. 😊
2019. okt. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk úgy volt, hogy egy gyerek volt, én egyetemre jártam, és az apuka meg a nagyszülők voltak vele. Nem volt jó ez a rendszer, év közben jelentkeztünk bölcsibe, egy-két héten belül már mehettünk is. Közben terhes lettem a kicsivel, terhesen jártam egyetemre, de a nyári szünetre kivettem a lányomat a bölcsiből, mondván, hogy úgyis otthon leszek szeptembertől a kicsivel. A dadus azt mondta, hogy nem kellett volna, nyugodtan járhatott volna tovább úgy is, hogy otthon vagyok. Szóval bölcsi függő, nálunk éppen volt hely. De egy budapesti bölcsibe állítólag már magzatkorban jelentkezni kell.
2019. okt. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is áprilistól menne bölcsibe, én szeretnék vissza menni dolgozni. Mi nagyközségben élünk, az itteni bölcsibe csak szeptemberi kezdéssel vennék fel. Megkérdeztem több bölcsit a közeli megyeszékhelyen, csak a magán veszi föl évközben és az egyházi. De csak akkor ha van hely. Én be is adtam az egyik egyháziba a jelentkezést, de nem tudják garantálni, hogy lesz hely. Még most van 1-2, de helyet tartani nem tudnak.

A felvételi kérelmünkön az alábbi indokokat lehetet megjelölni:

1 munkavégzés (munkáltatói igazolás)

2 a szülő betegsége (orvosi igazolás)

3 a gyermek fejlődése (gyermekorvosi igazolás)

4 családi helyzet (egyedülálló szülő vagy három illetve több gyermek eltartása)

5 szociális helyzet

Válaszd ki a bölcsit és kérdezd meg. De államiba nagyon kicsi az esély. Nekünk azt mondták ha elköltözik valaki akkor szokott hely felszabadulni.

2019. okt. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Állami bölcsibe nem veszik be ha otthon vagy a másikkal. Magánba persze mehet, ha van év közben felvétel. Munkáltatói igazolást pedig gyed alatt nem ad a munkáltató. A sulit nem tudom, hogy milyen igazolást adna... Iskola látogatásit? Az mire kell? A bölcsiben nem fogják kérni azt az tuti.
2019. okt. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Ha nappalin tanulsz, akkor igen. Igazolás kell az oktatási intézménytől.

Én is tanulok, nemrég adtam a fiamat bölcsibe, én ugyan dolgozom is, de elég volt a diák jogviszony igazolás, annak okán már fel is veszik. Nyilván azon is múlik mennyi hely van. Évközben mindenhol nehezebb, de szerintem menj be és kérdezz rá előre, nem hiszem, hogy lehetetlen.

Munkáltatótól akkor kapsz igazolást, ha dolgozol is, ha otthogy vagy akkor csak a tanulmányaid révén kérheted a pici felvételét.

Nekünk is év közben sikerült, egy nagyon telített Budapesti kerületben, mindenki nagyon segítőkész volt.

Sok sikert! 🙂

2019. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as. Az iskolából "iskolalátogatási" kell, amit úgy hívnak, hogy hallgatói jogviszony igazolás. Azért kell, mert azzal bizonyítom, hogy nappali tagozatos vagyok, napközben iskolában vagyok, így nem tudok napközben a gyerekkel lenni.
2019. okt. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!