Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan jelentkezzek be a régi...

Hogyan jelentkezzek be a régi munkahelyemre, ha nem tudni, mikor kezdheti a gyerek a bölcsit?

Figyelt kérdés

Kislányom március végén lesz 2 éves. A városunkban nem éppen ideális a bölcsihelyzet. Áprilisban van egy központi beiratkozás, akkor lehet jelentkezni szeptember-december közti kezdéssel (az ilyenkor jelentkezőket általában fel is tudják venni), év közben pedig lehetséges ugyan a jelentkezés, de várólista van, tehát ha felszabadul egy hely, akkor lehet menni.

Lassan aktuálissá válik nekünk is a téma, jövő héten megyek a papírokért. De mit mondjak a munkahelyemen? Hogy megyek vissza, de nem tudom, mikor? Vagy ha nem vesznek vissza, akkor hogy keressek így munkát? Ráérő nagymamáink nincsenek, azt pedig sajnos nem engedhetjük meg magunknak, hogy áprilistól szeptemberig gyesen legyek. Volt valaki más is hasonló helyzetben? Hogyan lehet ezt megoldani?


2014. jan. 10. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
A szabikat mindenképp ki kell adniuk, az alatt történik általában a beszoktatás.
2014. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pedig kicsi az esélye, hogy áprilisban bevegyék. Akkor nem nagyon szoktak már beszoktatások lenni. Te is írod, hogy várólista van... kevés az esély, hogy bevegyék akkor. Szerintem most még nagyobb esélyed lenne, próbáld meg most beadni. Aki decemberben betölti a 3-at, azt át szokták venni oviba, így januárban szoktak felszabadulni helyek. Mi is így kezdtünk most. De tele van a csoport, aki januártól tölti a 3-at azt már csak szeptemberben veszi át ovi, így nem nagyon várható hogy lesz hely.

Munkahelyeden, ha jól tudom 60 nappal korábban kell szólni, de mondjuk munkáltatótól függ, ebben lehetnek rugalmasak. Úgyis szabival kezdesz.

2014. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!