Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A gondozók megeszik a gyerekek...

A gondozók megeszik a gyerekek elől az ebédet?

Figyelt kérdés

Bölcsis fiam beszoktatáson van egy állami bölcsődében. Döbbenten tapasztaltam, hogy alig szednek a gyerekeknek ételt (2 évesek), a tál félig tele van és már tolják is ki. A saját fülemmel hallottam, hogy mondják, lefektetik a kicsiket és jöhet a lakoma, ma is milyen jó az ebéd!

A fiam kb. két evőkanálnyi főzeléket kapott, majd' kinyalta a tányért, de nem kapott többet. Persze a cukros teát öntik nekik dögivel. Ülök a folyosón és a dadusok tolják ki a csoportokból a "megmaradt" rengeteg ételt, amit a szülők fizetnek ki.

Alvás után már az öltözőben megette az uzsonnáját, majd otthon is még kért enni, mert éhes volt.

Nem akartam már az első hetekben balhézni, kérdeztem más szülőket és ők is azt mondják, nagyon éhesen hozzák el mindig a gyerekeket, mert a bölcsiben lecsippentenek az adagjukból. Az egyik gondozónő sulis fia is bejár és a bölcsisek uzsonnáját eszi, ők meg kapnak fél adagokat.

Hogy lehetne ezért úgy szólni, hogy ne legyen sértődés? Ez felháborító!



#gyerekek #ebéd #bölcsőde #keveset #gondozók #éhesek
2019. okt. 18. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk nem eszik meg.


Nem szednek nekik sokat, de aki megeszi, annak szednek újra, akar háromszor is. Kifejezetten jól főznek a bolcsibe.


Teát pedig nem cukrozzak

2019. okt. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Bemennék random ebédidőben és megnézném magam is hogy működnek a dolgok...
2019. okt. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Ez tényleg felháborító! Én ha tehetném kivennem a bilcsibol. Ez nem normális dolog. Az a baj ha a vezető is benne van, akkor nem tudsz mit csinálni.
2019. okt. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Óvónő vagyok. 3 intézményben dolgoztam, mind a 3-ban az volt a szokás, hogy elsőre fél adagot szedtünk, első repetára kb ugyanannyit, ha utána kért még valaki, akkor keveset. Ami nagyon ki volt számolva (pl 1 fasírt/gyerek), azokat eldaraboltuk, mert a 2,5 éves beszoktatós sosem ette meg a felét sem, a 7 éves visszatartott nagycsopisnak meg kevés is volt az 1. Feleket v negyedeket kapott mindenki, de repeta mindig volt mindnekinek, aki kért. Ha mindenki jól lakott és lefeküdtek a gyerekek, akkor egyesével mentünk az ebédlőbe és a maradékon osztoztunk.


Egyetlen dolog volt, amibe a csoportszobában beleettem, amikor terhes voltam, a csemegeubi. Egy kolléganőmnek meg ugxanilyen okok miatt a grízes tészta. 😄 De ezeket sem a gyerekek kárára, csak az íz kedvéért, tudtuk, hogy maradni fog.

2019. okt. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Sajnos pedig itt úgy néz ki, hogy úgy adagolják, hogy mindig maradjon, mert akkor nekik nem jut. Nyilván ők nem fognak külön befizetni havonta tízezret étkezésre. Az oviban is mindig tolják vissza a maradékot, a lányom mondta, hogy csak egyszer van repeta, kétszer mér nem kérhetnek, de tolják ki a konyhára a többit. Én megértem, hogy kevés a fizetés, ezzel is spórolnak maguknak, de így meg a gyerekek adagját csökkentik le durván, győzzed etetni délután.
2019. okt. 18. 10:17
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha ezt latod miert nem szolsz?

Az ovinkban kulon van felnott menu 550ft/ nap azt eszik a nevelok vagy pl mi is onnan vesszuk a ferjemmel

2019. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem merek szólni, mert azonnal megsértődnének.
2019. okt. 18. 14:18
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Akkor így járt a gyereked. Most erre mit lehet mondani? Tudod, hogy mi a helyzet, vagy legalábbis azt véled, hogy tudod, de nem teszel ellene semmit. Akkor ennyi.
2019. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Ne nekik szólj, hanem a vezetőségnek. Telefonálj be, kérj időpontot és mondd el a problémát. Vagy vidd át máshova. Akarsz végülis tenni valamit vagy nem?
2019. okt. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Dolgoztam magánbölcsiben , ott arról volt szó, hogy ami megmarad azt megehetik a dolgozók, aztán a végére bizonyos kollégák már ételessel jöttek dolgozni.Húsos kajából alig kaptam, pár csipet husi volt a köreten meg a leves a többit meg vitték haza. Undorító. És ez egy fizetős magánbölcsi.
2019. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!