Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hány hónapos kortól lehet...

Hány hónapos kortól lehet bölcsibe vinni a babát? Sajnos a munkahelyemen ha nem megyek vissza, felvesznek egy jobb végzetségűt mint én, és így oda nem mehetnék vissza

Figyelt kérdés
2020. jún. 22. 16:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
96%
Csed alatt nem dolgozhatsz, szóval nem értem hogy gondolta... De ezek szerint ez nem gyerekbarát munkahely. Akkor meg jobb is, hogy keresel másikat. Mert ha bölcsibe adott, az elején tuti beteges lesz. Akkor gondolom te mennél vele táppénzre.
2020. jún. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, hamarabb elküldtem. Szóval arra akartam kilyukadni, hogy a gyerek miatti táppénzt sem nagyon fogja gondolom tolerálni.
2020. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%
Menjen a férjed gyedre majd ha 6 hónapos elmúlt. De annál előbb nem tudsz dolgozni.
2020. jún. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 babyboom567 ***** válasza:
97%

Kedves Kérdező!

Lehet jó munkád ezután is, de a gyereked nem lesz többet kicsi.

Ki nem rúghatnak, amíg fizetés nélkülin vagy, de hidd el akkor is elküldenének, ha a gyerek sokat lenne beteg(engem is visszavettek, és pár hónapot szenvedtünk, aztán inkább felmondtam.)

És ha esetleg másik gyereket is akartok(3 éven belül),akkor ugyanebből a béredből lenne számolva az ellátásod.(ha megvan a munkád)

Ráadásul a bölcsibe is felvételizni kell, nem úgy van, hogy hétfőn odamész és felveszik.Nagyobb városokban mindenhol túljelentkezés van és tavasszal volt a felvételi, a magán bölcsikben is.

Én biztos vagyok benne, hogy csak nem akarnak fizetés nélkülin tartani, és nagyon rövid időn belül elküldenének.Ha most visszamész, rosszul jársz,hiszen MÁR OTT VAN az új ember.

Élvezd a babázást, tanulj, képezd magad míg otthon vagy.

2020. jún. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%
Igazából nem értem, miért mennél vissza. A védettséged megszűnik, szinte azonnal kirúghatnak, az első "beteg a gyerek, táppénzre kell mennem" esetnél meg aztán pláne. A GYED maximalizálva van, egyáltalán nem számít, hogy 400 ezres a fizud, nem 300 ezer lesz, mint a CSED-ed hanem max. 170. Az már úgyis elmegy a hitelekre. De ezt gondolom tudtad a babavállalás előtt. De ha ez a pénz és munkahely annyira fontos neked, akkor menj vissza, de bizony akkor dolgoznod kell, mert láthatod sajnos, hogy mindenki pótolható. Személy szerint, ha ennyire nem bababarát ez a hely, én otthon maradnék, GYED alatt rágyúrnék a második a gyerekre és akkor vele is megkapnám ugyanazokat a juttatásokat. De ez csak az én véleményem.
2020. jún. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt csinálnám amit az utolsó.

Én visszamentem mert jóval többet kerestem és a pozíció az se akartam elvesziteni, de senki nem kötelezett rá. A te munkád nem azért veszik el mert a 70 ezer értelmetlenül bent kallodo diplomát kiosztjak, mester szakot elvileg csak diploma után végzel, hanem mert a főnököd nem tart rád igenyt.

Szóval inkább csed gyed kisteso ha akartok, vagy, majd új munkahely keresés.

2020. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az nem opció, hogy a fèrjed megy el gyedre? Már mint úgy rendesen, hogy ő marad otthon a picivel. Ha nem is vègig, 2 èves koráig, de mondjuk 1 èvesig. A gyed úgy is maximalizálva van, gondolom ő is a max összeget kapná, ahogy te is, szóval ebben nem lenne változás. Ès akkor lenne idő mèg bölcsit is keresni addigra, mert ez sajnos nem úgy megy, hogy beiratom, ès jövő hèttől mehet. Mindenhol teltház van, mèg a magánintèzmènyekben is. Ès a jelentkezők között is "rangsort" állítanak, ès biztos, hogy előbb veszik fel azokat a gyerekeket, akik mar 2 èvesek, ès csak gyes jár utánuk, a család megèlhetèsèhez kell a munka, meg már eleve várólistán is vannak.
2020. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia. Végül hogy döntöttél? Hasonló a helyzetem...
2021. jan. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!