Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nagyon muszáj visszamennem...

Ha nagyon muszáj visszamennem dolgozni szülés után kb fél évvel, lehet bölcsibe vinni a picit? Nincs más választásom, még így sem biztos hogy megmarad a munkahelyem, van aki ilyen dolgokon idegeskedik?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Nem vagyok ebben a helyzetben és igazából nem is tudom, hogy lehet-e ilyen pici babát bölcsibe adni. Ha abból indulok ki, hogy éveket kell várni, hogy bekerüljön, nem jósolok sok esélyt, de menj be a bölcsibe, ott kérdezd meg.

Mi az, hogy nincs más választásod? Nem engedélyezi, hogy otthon maradj a gyerkőccel? Mert ez ellentétes a munka törvénykönyvével.

"139. § (1) A munkavállalónak - kérelmére - a tartós (előreláthatólag harminc napot meghaladó) ápolásra vagy gondozásra (a továbbiakban: ápolásra) szoruló közeli hozzátartozója otthoni ápolása céljából az ápolás idejére, de legfeljebb két évre a munkáltató fizetés nélküli szabadságot köteles engedélyezni, ha a munkavállaló az ápolást személyesen végzi. A tartós otthoni ápolást és annak indokoltságát az ápolásra szoruló személy kezelőorvosa igazolja."

Remélem tudtam segíteni.

2009. máj. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Szia! 20 hetes kortól lehet őket vinni. Én kikérném ügyvéd véleményét.Ilyen nincs.
2009. máj. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy maszeknál dolgozom, nem tehetné meg hogy nem vesz vissza?
2009. máj. 7. 15:25
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Akár maszek akár nem rá is vonatkozik a munka törvénykönyve.

Ha kötözködik, fordulj ügyvédhez, munkajogászhoz.

2009. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Hát,igen elvileg MINDEN munkáltatóra vonatkozik a törvény és aszerint köteles is visszavenni.Csak a gyakorlatban ez úgy szokott kinézni sajnos,hogy visszavesz aztán 1 hónap múlva vmilyen "talált"okkal kirúg.

Ha viszont visszavenni sem akar akkor tényleg fordulj jogászhoz mert az kötelessége!

2009. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát visszavenni köteles, de akár már másnap felmondhat, mondván, hogy létszámfeletti vagy. Szóval ezzel a törvénnyel a gyakorlatban nem nagyon vagyunk kisegítve. Nekem is megmondta a főnököm, hogy úgy menjek el szülni, hogy nem tartják fent a helyem. Úgy is vettek fel valakit, határozatlan szerződéssel. Mondták, ha lesz hely, majd szólnak, és akkor visszamehetek. De hogy én épp akkor találok-e bölcsődét? Hát ez itt nem így működik, hanem 3 évre előre le kell foglalni a helyet. Szóval nem tudom velünk is mi lesz.
2009. máj. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Ahogy az egyik elottem hozzaszolo irta, visszavenni koteles a munkatorvenykonyve szerint (bar sokan ezt alapjaraton megszegik), es elvben nem alkalmazhatnak hatarozatlan idore a helyedre senkit. Csak a gyakorlat mas, a vedettseg 1 honapig szol. Egy honapra visszavesz ad neked vmi melot aztan azt mondja ez a pozicio megszunt a szervezet atsruktulasa kovetkezteben. ha az uj jovevenyt mas poziciora vette fel, feladatkorodet osszevonja masikkal akkor nagyon birosagi uton nincs mit megtamadni. a munkaltatonak jogaban van atszervezni a ceget es poziciokat osszevonni, vagy feladatkoroket osszevonni. Nekem pl egy baratnomet nem vettek vissza. o ket ev utan vissza akart menni, kozoltek vele h a helye nincs mar meg vettek fel vkit. Mondtak neki ha letellik a harom ev visszaveszik de a minimalis 1 honapra es utana letszamleepites kovetkezteben kirugjak, tehat mar most keressen maganak mast. sajnos a tv-t is ki lehet jatszani es a munkaltatok ki is jatszak. tudom eleg kegyetlenul hangzik, de sajnos a munkaltatok egy dolog erdekli az pedig a profit, h ezt milyen uton eri el az mellekes.

De szerintem emiatt ne stresszelj, az nem jo a babanak.

Nalunk itt kulhonban maskepp mukodik, nekunk hat het szulesi jar azt nem is tudom h fizetett e vagy sem, utana egy ev szulesi szabadsag ami nem fizetett egyaltalan. itt egy evig kotelesek tartani a helyed nem vehetnek fel senkit sem a helyedre csak ideiglenes szerzodessel. de ha egy even belul nem tersz vissza akkor megszuntethetik a munkaviszonyt. azert ez sem normalis. itt az anyukak azert mennek vissza korabban mert egy fizetesen nem lehet megelni foleg ha lakashitel van. sajnos nekem is vissza kell jonnom dolgozni itt az anyagiak jatszanak, h a lakashitel olyan magas es vettunk meg egy telket is h egy fizubol nem birjuk el. mondjuk nekem szerencsem van anya itt van es besegit meg en felesben otthonrol fogok dolgozni. azert megis jobb.

sokszor en is elkeseredem h h fogom birni de inkabb nem idegeskedem ezen, mert az csak rosszabb.

boldog babavarast. es ne hadd magad kihasznalni!!

2009. máj. 8. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Én tudom hogy szegénység van, de 6 hósan bölcsibe adni, nem sajnálod?
2009. máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Biztos sajnálja, senki nem viccből hoz meg egy ilyen döntést. De inkább adja bölcsibe, minthogy tejbe áztatott kenyéren vagy tésztán éljen a gyerek.
2009. máj. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!