Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy tudjam majd a bölcsibe...

Anonym34 kérdése:

Hogy tudjam majd a bölcsibe ott hagyni ha nélkülem mindig üvölt ?

Figyelt kérdés
A kislanyom most lesz 20 honapos januarrba kezdi majd a bölcsit de egyszerüen nem tudom elkepzelni hogy lesz. A husz honap alatt kb 3 x hagytam massnal abbol 2x apukajaval volt es 1x anyukamnal! Ha csak kimegyek kidobni a szemetet üvölt addig amig vissza nem jövök! Nalatok hogy volt akiknek a babajuk ennyire hozza volt növe az anyukajukhoz? Mit csinaljak hogy januarrig jobb legyen?

#bölcsőde #Anyás gyerek
2020. szept. 30. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ne menj vissza. A fiam is anyás, mindig üvölt (szintén 20 hónapos) de amint eltűnök a látóköréből abba is hagyja. Aztán ahogy visszaérek pár óra után és meglát, újra üvölt. Ne ijedj meg, ez életkori sajátosság, pár perc után abba fogja hagyni.
2020. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg életkori sajátosság. 22 hónapos a fiam, 2 hónap múlva kezdi a bölcsit. Ugyanilyen,de csak addig üvölt amíg a közelben vagyok,amint rájön, hogy tényleg ott maradt apával/nagyival már játszik is vígan.

Én nem izgulok emiatt.

2020. szept. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha ilyen akkor szenvedés lesz neki. Muszáj visszamenned dolgozni? Nem tudnád kihúzni míg 3 éves nem lesz? vagy legalább 2.5?
2020. szept. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos muszaj vissza mennem :( mert igy is 2 evre nagyon keves penzt kaptam :/
2020. szept. 30. 16:05
 5/7 Derjaderja ***** válasza:
43%

Elkezdhetnéd szoktatni másokhoz. Legalább az apjához. Tudom, hogy vannak durván anyafüggő babák, nálunk is a tágabb családban van egy ilyen kisfiú, és iszonyú nehéz, mert bármi történhet, a saját apjával nem marad meg a gyerek.

De azért nem tudom azt mondani, hogy nem nevelési hiba, mert ezt nem lett volna szabad engedni. Tíz percesével, naponta, akárhogy legalább az apjához kell szoktatni.

6 hónapig az enyem sem volt el az apjával, de nem hagytuk annyiban, és mindenféle gyerekkínzás nèlkül most már ugyanúgy fogadja, ha az apja ébreszti és van vele fél napot, mintha én.

Szóval én elkezdenék ezen dolgozni.

Meg hogy sokat menjetek társaságba, szokjon másokhoz, bízzon másokba. Nem kell először másra hagyni, de hadd kínálja meg valami finoman a barátnőd-anyuka vagy játsszon vele, Te meg mosolyogj hozzá, hogy lássa hogy Te is bízol másokban és attól, hogy egy vmit rábízol vki másra, még ott vagy és a beleegyezéseddel foglalkozik vele más.

2020. szept. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Apukajaval elvan csak sir az elejen nagyon , szoktam tarsasagba is jarni szereti a gyerekeket ! Igen ami az en hibam hogy sose hagytam ott senkinel de csak azert mert nem akartam senki szamara terhet okozzni .. de probalom valahogy szoktatni mert ez szörnyü
2020. szept. 30. 17:45
 7/7 Derjaderja ***** válasza:
100%

Hiába pontoznak le.

Próbáld a szoktatást tovább, aktívabban. Biztos van ilyen is, hogy csak kamuból sír a gyerek 5 percig a bölcsiben, de van ismerősünk, aki pl most lehet, hogy kiveszi a gyereket, mert hónapok után se szokott meg.

Nem hiszem, hogy a semmiből majd könnyen beszokik a Tied sem.

Nem bántásból írom. En se szoktam rásózni másra, úgy hogy otthagyom, de ismerős szülővel pl odamegy a hintához, ha én a másik gyerekével vagyok el épp és hasonló. Van baby sitterünj heti 4 orára, őt nagyon szereti.

Ez is egy opció, egy szimpatikus valaki, akár a Te felügyeleted mellett kezdetben, később kimész/elmész picit vagy kiviszi a kertbe stb.

2020. szept. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!