Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Adjam bölcsibe vagy ne?

Adjam bölcsibe vagy ne?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves és egy 1 hónapos gyerekem. A védőnő szerint a nagyot időszakos fizetős bölcsibe kéne adnom, legalább heti egyszer (de inkább többször) mert nem fogom bírni, és neki is jót is fog neki tenni.

Amikor nála voltunk, kicsit hisztis volt, mert álmos volt már nagyon szegény. Én teljesen jól bírom, mivel alapjáraton egy tüneményes gyerek, annyi hogy nem beszél. De nem igazán féltékeny, ha a picivel kell foglalkoznom, vagy odabujik hozzánk, vagy lefoglalja magát, és játszik. Puszilgatja, simogatja a picit. Nem szeretném, ha azt érezné, hogy lepasszolom a kicsi miatt, direkt örültem hogy nem kell bölcsibe mennie. Arra gondoltam hogy megnézünk egy alkalmat hogy tetszik-e neki, ha igen, heti egyszer mehet. De félek attól, nehogy ebben a helyzetben jót testek-e neki.

Ti hogy gondoljátok? Ti mit tennétek?


2020. szept. 3. 13:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Szóval félek attól, hogy ebben a helyzetben nem teszek jót neki vele. Hülyén fogalmaztam meg.
2020. szept. 3. 13:27
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Engem nem befolyásolna a védőnő.
2020. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Én személy szerint nem vinném, mivel írtad is hogy nem féltékeny,a bölcsi amúgy sem egy jó választás, mivel még kicsi ő is, és lehet hogy mindezt amiket leírtál " tüneményes, nem féltékeny, stb" megváltoztatná, mondván "itt a pici tesó, én már le vagyok passzolva" . Szóval én nem vinném főleg most a járvány idején. Ezt meg nem értem hogy miért is kellene fizetősbe vinni.
2020. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Minek vinni, ha igy jo nektek? Az enyem bolcsis volt, mert azt igenyelte, de ezt lehet erezni a gyereken. Te erzed rajta, hogy igenyelne?
2020. szept. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Biztos nem vinné el CSAK azért, mert egy idegen azt mondja...
2020. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%

Időszakosan minek? Mire valóban igénye volna a társaságra, hacsak már most nincs, akkorra meg kivennéd?

Nekünk is ajánlotta a védőnő és utólag már bánom, hogy nem hallgattam rá, nem azt kellett volna néznem, hogy nekem ez jó hanem, hogy a gyerekunknek mi az é, aztán most itt pislogunk ovi előtt kicsivel az alig beszélő, nem szobatiszta, önállóság ellen minden téren dacoló gyerekunkkel

2020. szept. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szereti a gyerekeket, de eddig úgy voltam vele, hogy elég a játszótéren ha játszik velük,de ki tudja...

Én is ettől félek, nehogy úgy érezze h lepasszolom.

Azért fizetős, mert nálunk az állami bölcsiben van délelőtti gyerek felügyelet, amiért fizetni kell, mert ugye rendes bölcsibe nem mehet (és nem is akarom) mert itthon vagyok.

2020. szept. 3. 13:58
 8/13 A kérdező kommentje:
Az időszakosan úgy értem hogy heti egyszer pl. Bocsi ha félreérthető, nálunk ezt így hivják
2020. szept. 3. 14:07
 9/13 anonim ***** válasza:
28%
3-as vagyok, ezt nem tudtam hogy ezért fizetős, de ezt neked kell tudni h igényli-e a többi korabeliekkel a társaságot, vagy bőven elég neki ha lementek a játszótérre.Anno én is elgondolkoztam a bölcsiről, de inkább letettem róla. Ám miért lettem ezért lepontozva azért mert leírtam a véleményem, furi, de elfogadom :D
2020. szept. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Aztán mennyire vagy előbbre ha 1 napra beveszik, vagyis inkább pár órára?😂Bár nálunk bolcsodehez kérik a munkáltatóit,magánba meg min.heti 2 napot kell hordani ahhoz hogy bevegyek.Bar gondolom ez mindenhol máshogy működik.

Ha közösségbe viszed akkor vidd rendesen,ha nem akarod akkor még ne vidd aztán annyi

2020. szept. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!