Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Menjen-e bölcsibe? Maradjon...

Menjen-e bölcsibe? Maradjon velem itthon?

Figyelt kérdés

Októberben 2 éves lesz a kislányom. Mi viszont rajta vagyunk a kistesón. Valószínűleg terhes leszek, szóval nem megyek vissza dolgozni. Bölcsibe felvették, szeptember végén kezdi.

Vigyem-e? Nem fogják e kirakni ha rájönnek hogy nem dolgozom?

Mi van ha újra bezarjak a bölcsiket?

Viszont ami mellette szól. A gyerek nagyon vágyik a társaságra... Ha megyünk el iskola, bölcsőde mellett, anya, bemegyek oda! Nagyon szeretne menni. Mit tegyek?mi a jó?


2020. szept. 3. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fiam is szeptember végén kezdi, de nálunk csak munkáltatóival vesznek fel gyereket. Magánbölcsi? Esetleg 4 órában viheted.
2020. szept. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a bölcsitől kérdezd. A legtöbb bölcsi munkáltatóit kér a beszoktatáskor, amin szerepelnie kell, hogy te a ettől a dátumtól újra dolgozol. Ha van annyi férőhely, hogy nem gond ez nekik, akkor nem fogják kirakni. Viszont ha gyeden vagy még amikor kezd, és te nem dogozol, akkor arra az időre gyed már nem jàr.
2020. szept. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most utána olvastam, és elvileg kérnek munkáltatói szándéknyilatkozatot. De pl a jelentkezésnél sima munkáltatói igazolást küldtem. És most is a szülői értekezleten azt mondták, friss munkáltatói igazolás kell. Na most azon csak az van hogy van munkahelyem.
2020. szept. 3. 11:49
 4/9 A kérdező kommentje:

Magán bölcsi elég drága, azt nem fizetném szívesen.

Esetleg ha heti 1-2 napot megyünk játszóházba, akkor az helyettesítheti a bölcsit?

2020. szept. 3. 11:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is állami bölcsibe vittem 2 évesen, mert vágyott a gyerekek társaságára. Már az első nap ott akart aludni, és minden reggel boldogan ment be. Még hétvégén reggel is jött öltözni, hogy mehetünk bölcsibe.

Ha csak magad miatt tartanád otthon, akkor ne tedd, hanem engedd el,mert ő nagyon fogja élvezni. Nekem azt mondták, hogy ha időközben terhes leszek, akkor a baba fél éves koráig járhat bölcsibe, utána nem. Én nem terveztem akkor babát, de jól láttam, hogy rengeteget fejlődött, boldog volt a csoporttársaival, megtanult elengedni és bízni abban, hogy érte megyek. Ezt nem ehelyettesítheted heti 1-2 alkalom játszóházzal kettesben veled. Korainak tűnhet, de engedd érvényesülni a kicsit, ha van olyan magabiztos és kiegyensúlyozott, hogy alkalmas rá.

2020. szept. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező ha otthon leszel akkor ráérsz játszótérre vinni a nagyot nem? Amiatt nem kell lepasszolni szerencsétlent.
2020. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ha hiszed ha nem, legszivesebben itthon tartanám őt. Egyszerűen nem birom egyelőre a tudatot hogy nélkülem lesz egész nap. Legszivesebben sosem adnám sehova, csak vele lennék. Ezért dilemmazok. Mert önzőség lenne csak azért itthon tartani, mert én vele akarok még lenni? Miközben látom, mennyire vágyik a gyerek társaságra...
2020. szept. 3. 19:42
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Értelek, de ő egy pici emberke, saját igényekkel és bár szomorú, de valamikor eljön az a pont, amikor anya nem elég neki. Változó, hogy mennyi idősen, de ha eljön, légy erős és engedd őt boldogulni, kibontakozni, mert csak a javára válhat. A kapcsolat köztetek ugyanolyan szoros marad, sőt! Minden nap hallgathatod a csivitelését arról, milyen izgalmak érték, kivel csúszdázott, mennyi kis barátja van! Ne zárd be magad mellé, mert nem erre van szüksége. Nem lepasszolás az, ha a gyerek érdekeit nézi az ember. Az anya érdeke az, hogy minden percben lássa, szeretgesse, tanítgassa, de amikor a kicsi megérik rá, akkor már a többi gyerektől és a képzett nevelőktől is tanulnia kell, és nyitnia más felnőttek (bölcsis néni) felé. Nem veszíted el őt, csak színesebbé teszed az életét. Az csak rád nézve dicséret, ha már képes barátkozni, mert olyan biztos érzelmi hátteret nyújtasz neki, amit nem fél elhagyni. Tudja hogy te mindig ott vagy neki, nem kell ehhez melletted ülnie folyton és magabiztos, bátor gyerek lett. Légy büszke és adj neki lehetőséget!
2020. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyerektől függ, meg hogy tényleg társaságra vágyik-e. Az én lányom egyáltalán nem szereti a gyerektársaságot még, de nagyon szeretne bölcsődébe "járni" meg mondja, hogy be akar menni, meg majd járni fog. Egyszerűen, mert mikor arra járunk, akkor szokta látni milyen játékok vannak az udvaron és tetszik neki a vonat meg mit tudom én. Na ez addig tartott, míg nem látta párszor, hogy tele van gyerekkel, és el nem magyaráztuk, hogy ha jár, az azt jelenti, hogy reggel bemegy, ő ott marad a többi gyerekkel, mi eljövünk és majd délután megyünk érte. Na azóta nem nagyon erőlteti, hogy ő járni akar. Nálunk még mikor játszótérre megyünk is szokta előre mondani, hogy hátha nem lesznek gyerekek.... Mondjuk már megtűri őket legalább, de nem sokkal ezelőttig, ha gyereket látott azonnal el akarta hagyni a helyszínt. Ami érdkes, mert amúgy vannak a családban gyerekek, találkozott is velük, jártunk is játszótérre is, vele egy idős gyerekhez szomszédolni stb. de ő egyelőre úgy tűnik nagyon magának való. Vagyis csak a felnőtt társaságot szereti. Így én maradok vele itthon, neki kínzás lenne, ha beadnám, meg se próbálom vele sokkolni. Más gyerek meg, ahogy írják is itt fentebb, nagyon szereti. Te ismered a gyerekedet.
2020. okt. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!