Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsi szükséges rossz?

A bölcsi szükséges rossz?

Figyelt kérdés

Egy anyukás csoportban láttam a minap ezt a megjegyzést. Többen hivatkoztak arra, hogy kisgyermeknevelő ismerőseik is ezen a véleményen vannak.

Egy társaságkedvelő, pörgős kétéves gyereknek tényleg rosszat teszek azzal, hogy visszamegyek dolgozni, ő meg bölcsibe megy?


2020. okt. 9. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
A szükséges jó. A bölcsis nénik és az óvónők szerint is.
2020. okt. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Hát, rosszat nem teszel vele, de nyilván az ideális az lenne hogy úgy van társaságban hogy te is ott vagy az elérhető közelben. Pl mint egy játszótéren, vagy mint 150 évvel ezelőttig az idősek vigyáztak a sok testverre és unokatestvére... Gyerekszempontbol talán ez lehetett a legjobb.

Gondolom ezért írta h szükséges rossz.

2020. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem feltétlenül rossz, inkább szükséges. Főleg 2 éves kor után, mert menne vissza dolgozni az anyuka. Nekünk a védőnő azt mondta, hogy ha meg tudjuk oldani, akkor jobb, ha itthon maradok vele 3 éves koráig. De szerintem nem olyan rossz dolog a bölcsi, vannak előnyei is. Az már más kérdés, hogy nagyon nehezen lehet bejutni.
2020. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Én is ezen az állásponton vagyok, hogy szükséges rossz. Passzióból biztos nem adnám be hétfőtől péntekig 7:30-tól 16:30-ig.

Az időszakos gyermekfelügyelet, a játszócsoport párszor egy héten oké,

de ezek nélkül szimpla játszóterezéssel is ki lehet elégíteni a gyerek szociális igényeit, ha a szülő meg tudja oldani az otthonlétet.

2020. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Ez elég sok mindentől függ. Nálunk maximum 10 gyereket vesznek fel a bölcsis csoportba. Legalább 18 hónaposnak kell lennie a gyereknek. 2 pedagógus plusz néha egy civilszolgálatos van velük. Legkorábban reggel 7-re lehet vinni a gyerekeket és legkésőbb 1-kor el kell hozni őket. Nagyon jó foglalkozásokat tartanak a gyerekeknek. Ünnepségekre műsorral készülnek, anyák napjára és apák napjára is készítettek ajándékot. Tornatermi foglalkozásaik is vannak, még a Covid előtt hetente egyszer közösen főztek valamit. Én ezt nem gondolnám rossznak.
2020. okt. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Én ugyan kényszerből vittem, nem volt választásom, de annyi előnye volt, hogy az óvodára már sokkal jobban rá volt készülve, a többi gyerekhez képest kevesebbet volt beteg, és elképesztően gyorsan fejlődött a beszélőkéje. A bölcsit is szerette és az ovit is szereti, szívesen játszik a többi gyerekkel és nem fél, kíváncsi, barátságos természetű. Nem tudom, hogy ennek a bölcsihez van e bármi köze, de nálunk nem lett belőle semmi gond.
2020. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ! 2 évesen ha olyan típusú a gyermek akkor mehet, ha a szülő nem szeretné akkor természetesen nem, de szerintem sok gyermek igényli a társaságot és jót is tesz a fejlődésük el persze nem az az állami ahol össze vannak vonva vagy 12-15 gyerekre 2 nevelő van. Ott nem tudnak szerintem igazán foglalkozni egyénileg velük. Ahol 7-8 gyerek van egy csoportban 2-3 nevelore az már fejlesztő hatású. Én nem tartom rossznak és jónak sem ha valaki otthon marad 3-4 évig ha nincs a gyermeknek gyermek társaság.
2020. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ezek a hölgyek meg nem láttak a keresztlanyomat. Mivel testvére nincs, gyakorlatilag kinyirja az anyját és lebontja a házat. Nagyon sok az energiája és nagyon szereti a gyerekeket. De meg a babákat is.
2020. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 khniki ***** válasza:
68%
Biztos nem minden gyereknek való, de az én 1 éves kisfiam pl. annyira kereste már mindenhol más gyerekek társaságát, hogy elkezdtem hordani egy délelőtti minibölcsibe. Nagyon bevált, imádja és simán elvan 2 órát is nélkülem.
2020. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nálunk 7en vannak egy csoportban, 2 gondozó van rájuk.
2020. okt. 9. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!