Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy látjátok? Esélytelen a...

Hogy látjátok? Esélytelen a bölcsi márciusba?

Figyelt kérdés

Kislányom március elsején lesz 2 éves és nagyon szerettem volna bölcsibe adni, mivel januárban szülétnek meg az ikerlánykáim gondoltam könnyebbség lenne. A férjem tudná vinni és hozni is bölcsiből sokkal könnyebb lenne itthon is a piciket ápolni és friss ebéddel és tiszta házzal várni őket. Teljesen be vagyok pánikolva bár valószínűleg a hormonok miatt is estem kétségbe ennyire, meg a tudat miatt, hogy 3 pelenkásom lesz ráadásul egyedül maradok velük. Ilyen szerencsétlen is csak én lehetek. Nem nem a CSOK miatt akartunk gyereket, mielőtt valaki írná, mert mostanaban ez a divat, hogy csak a csok meg a babavaro miatt lehet az embernek családja :)

29/N


2020. okt. 19. 21:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
En nem adnám. Nem a mostani helyzet miatt. Amúgy sem. Egy bolcsis egy hetet megy egy hetet beteg. Kell ez neked újszülöttek melle? Meg még ők is jól elkapják... hááát. Inkább nem.
2020. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%

Az én lányom 1,5 éves korában kezdte a bölcsit, 2 volt mehhülve másfél év alatt.

Szerintem nyugodtan beadhatod a "nagylányodat" legalább lesznek egykorú barátai.

2020. okt. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
Én sem adnám. Kemény lesz, de később jó lesz hogy hárman vannak.
2020. okt. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
2 mákod volt de nem ez az általános. 3 hónapos kor alatt, ha az újszülöttek belázasodnak, automatikusan kórház. Na kérem. Ez a kockázat. Ezt kell mérlegelni.
2020. okt. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Biztos pokoli nehéz ikrekkel, főleg ha még egy nem sokkal idősebb testvérke is otthon van. Nekem csak az jutott eszembe, hogy valahol írták, hogy nem tanácsos így időzíteni a nagyobb testvér oviba vagy bölcsibe adását, nehogy azt higgye le lett cserélve ahogy a picik megérkeznek. Emiatt talán nem olyan rossz, ha mégse sikerül rögtön helyet találni a bölcsiben.
2020. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Anyukám mondta, hogy szívesen jön 2 hétre segíteni, szóval kicsit nyugodtabb vagyok :)
2020. okt. 19. 22:13
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

"Én sem adnám. Kemény lesz, de később jó lesz hogy hárman vannak"

Nem örökbe adná, basszus, hanem bölcsibe.

2020. okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Derjaderja ***** válasza:
27%

Nekem csak egy 21 hónapos lanyom van es 4 het múlva szülök, de èn is meg vagyok ijedve. Nincs segitség, a párom 24 órázik, masod-és harmadállasa van, nagy haz, kert, kutya és most meg cukros is lettem, ami miatt a tervezett ételrendelés is kiesik.


Ettől függetlenül én végül nem adtam bölcsibe. Terveztem, de ahogy utánakérdeztem, a masodik félévre mar a maganbölcsikben sem igen van hely, másrészt hiába nagyon szociális, de mégis úgy erzem, pici még.


Ami miatt írtam: nekünk van baby sitter, heti 1x4 óra, őt nagyon szereti, azt hiszi szerintem, ő is egy nagynéni, úgy ölelgeti, mint a nővéremet vagy a sógornőmet. Ő pl el tudja vinni játszózni, hosszabb időre is, mint én, és csak vele foglalkozik, elfárasztja. Órákig teljes figyelemmel van fele, amire Te a picik mellett nem leszel képes sokáig. Ráadásul a közelben vagy, és olyan embert választhatsz, aki az általad elvárt módon közelít a gyerekhez.


Ezt mérlegeld esetleg plusz a kislány baratait és anyukáikat picit aktivizálni, nálunk sokaj ajánlkoztak, akár csak egy rövid játszásra ha áthívja a szomszéd vagy átjönnek picit foglalkozni vele, pl az egykorú unokatesójaval a lanyom úgy elvan, hogy bőven elég egy embernek felügyelni, még pihentetőbb, mintha csak egyedül van.

Igazából szerintem a nagyobb gyereknek ez csomót fog számítani, télen elég nagy szívás lesz (nekem is), le se lehet kint rendesen mozgatni gyerekágyasan, újszülöttel (mi 2km-t is setálunk az erdőben, minden nap sok orát kint vagyunk valahol).

Persze ha van ilyen ismerős es lejjebb hagy a jarvány.

2020. okt. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Én augusztusban szültem, az akkor 2,5 éves mellé. Szeptembertől mehetett volna óvodába, de visszautasítottuk.


Szinte borítékolható lett volna a testvér féltékenység, és az állandó betegeskedés se hiányzott volna.


Mostmár tudom, hogy jól döntöttem, hogy nem engedtem oviba, sokkal könnyebb így, mint délben hazahozni (alváshoz még nem szobatiszta), egy hisztis, dackorszakos, testvérféltékeny gyereket. Arról nem is beszélve, ha 2 beteg gyerekkel kellett volna itthon lennem, biztos megőrültem volna.


Tény, hogy neked nehezebb dolgod lesz, de mérlegeld azt is, hogy ha esetleg nincs szerencséd, és 2 hetente beteg lesz a gyerek, emellé még brutál rosszul viseli a bölcsi miatt a testvér érkezését, akkor az mennyivel lesz nehezebb?


Éjszaka nem csak a kicsikhez kelhetsz, hanem a nagyhoz is lázcsillapítózni, orrot szívni, ha otthon lesz veletek olyan matrica lesz, hogy egy lépést nem fogsz tőle mozdulni. Megéri azt a pár órát amíg bölcsiben lesz, és csak a kicsik maradnak veled?

2020. okt. 20. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%
A bölcsi a dolgozó szülőknek van. Nem a lányod tehet róla hogy te kis korkülönbséggel szülsz ne őt büntesd azzal hogy lepasszolod.
2020. okt. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!