Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van aki megbánta, hogy nem...

Van aki megbánta, hogy nem adta bölcsibe két éves ikreit?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem, nem tudok nekik mindent megadni, ami egy gyerekkel lehetséges otthon. Szociális fejlődés, játszás, tanítás. Játszóterezés két kicsivel durva, nem sokáig bírom. Ha levegőn vagyunk, csak babakocsiban, kettőt nem tudok kézen fogni. Baba-mama foglalkozásra eljutok egy gyerekkel, addig nagyi vigyáz a másikra. Nagyi idős, férjem állandó délelőttös. Otthon ha valamit az egyikkel csinálok, a másik zavar. Nincs sok játék, se hely, bár ez nem ikres probléma.

2020. okt. 22. 22:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem adod akkor őket bölcsibe?
2020. okt. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%
Add be oket akk , heti 3 napra, felszabadul kis idod es nekik is jo lesz:)
2020. okt. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
44%
Miért nem tudsz 2-t kézen fogni? Nekem nem ikrek, csak egy év korkülönbségesek, de a kicsi kb 1 éves korától (stabilan járt kb 2 hónapja) járunk gyalog sétálni. Együtt gyurmázunk, együtt rajzolunk, együtt etetjük az állatokat, segítenek minden házimunkában. 2 gyerekre simán oda lehet figyelni egyszerre.
2020. okt. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
20%

Miért nem tudod mindkettőt vinni? Mi megoldottuk, 4 éves a nagy, 19 hónaposak az ikrek. Miért kéne őket kézben fogni? Gondolom van lábuk, had szaladgáljanak elkerített játszón, nem lesz semmi bajuk.


Én csak ez miatt biztos nem adnám be, nem azért szültem hogy a lehető leghamarabb lepasszoljam őket.

2020. okt. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem kézben, hanem kézen fogni, utcán sétálni, zebrán átkelni nem merek velük. Elkerített játszón vannak, de abba se nőttek még bele, a csúszda több irányból nyitott, ahol simán lemennének, eddig még nem tanulták meg, hogy leeshetnek. Csak úgy tudok vigyázni, ha én felmászok, de akkor zavarunk másokat. Vagy ha az egyik csúszdán van, a másik homokozik, még nem tudja, hogy ne szórjuk a homokot magasról. Nálunk sem szokás bölcsibe passzolni a gyerekeket, és ezzel el is késtem, de ikrekkel kicsit másképp látom most.
2020. okt. 23. 10:08
 6/26 anonim ***** válasza:
48%

Miert kestel le rola? Add be oket! Nekik sem jo otthon ,hidd el! Kell ennyi idosen a gyerektarsasag!

Attol is fugg milyen a ket gyerek kedves 3 as! Mert az enyembol lenne mèg 1 nemtudom mit csinalnek, bnomebol meg mèg 3 se lenne sok

4.esnek meg! A 2 eves kor az leghamarabb lepasszolas? Te nyilvan szulsz meg 2_3 at h otthon lehess, az anamneszisedbol kiindulva!

Mi a baj a bolcsivel nem ertem?! Miett kell ket 2 evest otthon aszalni? Telen mi lesz?

2020. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%

6os, az megint más ha az anyuka megy vissza dolgozni. De azért lepasszolni hogy ő megszabaduljon egy tehertől miközben otthon van..az nagyon gáz.


És nem tudom t hol éltek, nálunk vannak kisgyerekes programok, ahova el lehet járni, nem aszalom otthon, sőt, igazából csak alvásidőre megyünk haza. És jó hogy ismersz, de nem, 2.5 évesen mennek a lányok oviba én meg vissza dolgozni (most is bedolgozok tehát nem vakargatom otthon)

2020. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nálunk a munkába visszatérés hosszú. Jó munkahely, de ezt el kell fogadni. 3-6 hónap, mire van hely, plusz 2-3 hónap szabi gyűlik össze, amit részben ki tudnak írni visszamenőleg. Ez pedig pont az a határ, hogy akkor a bölcsit kihagyjuk, egyből ovit kezdünk. 7-es, szerinted mi az a közösségi program, ahova egyedül vihetek kettőt, úgy hogy ne zavarjunk másokat? Nem kötekedés, kíváncsi vagyok, mert eddig minden foglalkozás olyan, hogy egy szülő fog egy gyereket.
2020. okt. 23. 12:58
 9/26 anonim ***** válasza:
77%
kérdező: játszóház, baba-mama torna, sószobás programok stb.
2020. okt. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
42%
Bárhová el tudnál velük menni, ha akarnál, csak kényelmesebb nem csinálni semmit ráfogni arra, hogy ikreid vannak...
2020. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!