Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Aki sokáig gondolkodott azon,...

Aki sokáig gondolkodott azon, hogy beadja-e bölcsibe a kétéves gyermekét, végül hogy döntött? Utólag jó döntésnek bizonyult?

Figyelt kérdés
Egyik pillanatban azt érzem, hogy jó hatással lenne a fejlődésére a bölcsis lét és imádja a gyerekek társaságát. Máskor meg azt, hogy még olyan pici, nem szívesen bíznám idegen gondozókra. Sokak szerint a gyereknek 3 éves koráig az anyja mellett van a helye, de néha már azt érzem, hogy kevés vagyok neki, nem tudom lekötni az energiáit. Nem sietek vissza dolgozni, kizárólag a gyermek érdekei alapján szeretnék döntést hozni.
2020. jún. 4. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

én 5 évesen adtam óvodába a gyerekem és nem bántam meg,hanem nagyön örülök neki.

Ki kell próbálni hogy a gyereked szeret e bölcsibe lenni aztán majd utána meglátod hogy jó e neki

2020. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg ez a másik véglet, hogy a "gyereknek 3 éves koráig az anyja mellett a helye". Már miért kéne 3 évig csak melletted, az anyjával lennie? Rengeteg országban eleve nincs is ilyen, hogy évekig otthon csücsülünk a gyerekkel, aztán mégis felnőnek minden probléma nélkül. Én 1 évesen már beadtam bölcsibe a lányomat, mert nekem is szükségem volt már felnőtt emberek társaságára, a munkámra stb, meg persze a pénz se jött rosszul. Az eleje kicsit nehezen ment, de hamar beleszokott és szeretett bölcsibe menni, szóval én a helyedben beadnám, aztán meglátod.
2020. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
2 évesen ment bölcsibe amit én egyáltalán nem tartottam korainak pont azok miatt sem amiket leírtál, egyszerűen vonzották a kisgyerekek kb 15-16 hónapos korától. Nagyon jó döntés volt nagyon szereti nem mellesleg rengeteget fejlődött tanult a nagyobbaktól, működött a " csordaszellem".
2020. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Én nagyon sokat gondolkoztam rajta. Végül úgy döntöttem, jobb lesz ha csak 3 évesen megy oviba.

Túl picinek tartottam még és nagyon anyás is volt.Egy év alatt sokkal önállóbb és bátrabb lett és nagyon könnyen beszokott.Imádja az ovit.Szerintem jól döntöttem.

De minden gyerek más, dönts az alapján, ahogy te jónak látod. Te ismered a gyereked, lehet neki az a jobb ha már 2 évesen megy.

2020. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Az én kisfiam nem volt még 2 éves, amikor kezdte a bölcsit. Az első pillanattól imádta! Nagyon jó döntés volt, de ő egy nagyon nyitott, társasági emberke. Ha egy gyerek zárkózottabb, neki lehet nehezebb a beszoktatas. Nekem is jót tett, több energiám maradt minőségi programokra. 😊
2020. jún. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Én az 1# is nagyon egyet tudok érteni, miért baj, ha otthon van sokáig a gyerek? Ja, azért, mert ez már nem divat? 20-30 éve teljesen általános volt, ha csak nagy csoportos volt a gyerek. Nem veszitek észre, hogy szippantják be a gyereket? 6 hónaposan már bölcsis lehet, 3 évesen kötelező az óvoda, nem egész 6 évesen az iskola, eltörölték a magántanulást...

Persze, hogy felnő így is úgy is! De a lelkét, az esetleges sérüléseket nem látni!

Nem ellene vagyok a bölcsinek, nekem is volt bölcsis a nagyobbik, nem mondanám hogy megbántam!

Tényleg az a fontos, hogy mit igényel a gyerek! Sok sikert a kérdezőnek, valóban nem könnyű döntés!

Várom a lepontozást :D

2020. jún. 5. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2 honappal a 2. Szulinapja elott ment bolcsibe a fiam, mert szeptembertol el kellett kezdenem dolgozni. Kicsit feltem, mert elegge anyas volt elotte. Ennek ellenere a beszoktatas nagyon gyorsan es problema mentesen ment, az elso napon pityergett amikor latott elmenni, de a keritesnel hallottam, hogy mire kimentem mar megszunt a siras. Soha tobbet nem sirt, orommel ment bolcsibe es most oviba is, es nagyon szereti hogy a napja egy reszeben gyerek tarsasagban van. Szinten nagyon sokat fejlodott, es mivel problema mentes volt ez az egesz es azota is jol kotodo es kiegyensulyozott a gyerekem egyaltalan nem bantam meg. Azt meg hozzateszem, hogy mivel nagyobb varosban elek ahol sok bolcsi van komoly utanajaras alapjan valasztottuk ki a bolcsit ahova a gyerek kerult, es nem is csalodtunk vagy bantuk meg a dontesunket.
2020. jún. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha visszamennék dolgozni, vinném bölcsibe, nem lesz tőle semmi baja. Ha nem mennék vissza, a gyereket sem küldeném. Esetleg nagyon maximum heti 2-3 délelőttre magánbölcsibe, hogy kicsit gyerekek között legyen, de az nem szolgálja az érdekeit, hogy napi minimum 8 órát az otthonától távol legyen, miközben az anyja otthon csinálja a semmit.
2020. jún. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akik külfölddel jönnek, hogy ott a gyerekek milyen korán bölcsisek lesznek: igen, de ott az anyák visszamennek dolgozni! Éltem Nagy-Britanniában, ott a nem dolgozó szülők gyerekei részére még az ovi is csak félnapos volt. Az vitte a gyerekét nagyon picinek bölcsibe, aki keresett annyit, hogy ki tudta fizetni.
2020. jún. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!