Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is van úgy, hogy unja a...

Más is van úgy, hogy unja a babázást és értelmesebb dolgokkal szeretne foglalkozni?

Figyelt kérdés

10 hónapos most, első gyerek. Imádom, de napi 12 óra vele való foglalkozás, játék az ő szintjén engem egyrészt untat másrészt nehezen viselem hogy nincs időm értelmesebb dolgokra: pici munkára. (Van egy vállalkozásom, amire alig van időn, az agyam jár csak hogy hogyan kellene továbbfejleszteni)

Értem hogy ez most a babázós korszak és élvezzem ki stb.

Arra lennék kiváncsi hogy van e más is aki nehezen viseli hogy nem halad semmivel.


2020. szept. 15. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
4 gyerekem van. Sosem éreztem így. Munkára van több, mint 40 év, de a gyerekek csak pár évig kicsik.
2020. szept. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha megteheted rendszeresen bízd pár órára más családtagra vagy bébiszitterre. Azt az időt tudod a vállalkozásokra szánni. Szerintem, ha a hiányt ki tudod elégíteni, a babával is szívesebben fogsz foglalkozni.
2020. szept. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Enyém is 10 hónapos, de minden percét élvezem a babázásnak :)

A házimunkámat vele együtt csinálom. Teregetéshez kitolom magammal a babakocsiban és bohóckodok neki, beszélek hozzá, elmondom mit csinálok. A konyhában fakanalat adok neki, engedem, hogy pancsoljon a tésztagyúrásban, porszívózásnál mászik utánam. Virágokat locsolunk, ő az ölemben, másik kezemben a kanna, nézi mit csinálok. Nem kell állandóan mellette cövekelve szórakoztatni, lehet máshogy is. A munka kész, a baba tanul, és ennyi.

2020. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
100 hónapos babával már nem kellene napi 12 órát foglalkozni.Hagyd időnként egyedül játszani-
2020. szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Persze. Mivel te nem vagy 10 hónapos. Én is untam órákon át.


1. Lassan tanuljon egyedül is ellenni a játékaival.


2. Keress segítséget. Már heti néhány óra munka és / vagy tanulás helyrebillent majd!

2020. szept. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Attol meg h egyedul is elvan a jatekaival egy ideig es lefoglalja magat a gyerek attol meg az anyuka nem fog tudnj abban az idoban a vallalkozasaval foglalkozni. Azert az messze nem ugyanaz mintha konkretan nem lenne vele a gyerek es teljesen a munkara tudna koncentralni.


Az en kislanyom most 14 hos es 2 evesen megy bolcsibe. Sztem az mar nem korai, akkor majd tudok foglalkozni a sajat kis bizniszemmel amit epp a baba elott nemsokkal inditottam. Addig elvezem ezt az idoszakot es mivel tudom h nem tart orokke ezert nem stresszelem magam azon h jajj a melo... a melo tud meg varni 6 honapot es onnantol mehet a menet de most a gyerekre koncentralok. Nekem igy van meg a balance.

2020. szept. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Bölcsi?
2020. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

"Attol meg h egyedul is elvan a jatekaival egy ideig es lefoglalja magat a gyerek attol meg az anyuka nem fog tudnj abban az idoban a vallalkozasaval foglalkozni. "


Hát nekem 2 mellett sikerült. Attól függ, hogy mi a vállalkozása és milyen munkát igényel. Ezt így kijelenteni nem lehet, ahogy te tetted.

2020. szept. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jo akkor ugy mondom hogy en nem tudnek 100%osan es olyan intenzitassal koncentralni a melora ahogy elvarom es ami az in igenyszintem... de biztos van akinek megy. Nekem nem.
2020. szept. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolút éreztem így, amellett, hogy mindig is anyuka akartam lenni, és minden percet élveztem a babámmal. Szerencsére nekem otthonról végezhető munkám van, konkrétan már a kórházban is dolgoztam 1-1 órát szülés utáni napokon, nekem ez kellett ahhoz, hogy "ép ésszel" vészeljem át a hasfájós-sírós heteket. Persze csak olyankor dolgoztam, amikor a lányomnak épp nem volt aktívan szüksége rám, játszott a szőnyegen vagy aludt - ott volt mellettem, mindig szemmel tartottam, ha igényelt, rá figyeltem, de amint volt egy kis időm, azonnal leültem csinálni a munkám. Nyilván ez nem olyan, mintha 4-6-8 órára csak a munkádra koncentrálnál, de néha szerintem kell az embernek, hogy "felnőttes" elfoglaltságai is legyenek, ne mindig csak babázzon.
2020. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!