Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kisgyermekgondozók-nevelők...

Kisgyermekgondozók-nevelők válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Könnyen el lehet helyezkedni?Én okjn tanulom(felsőfokú).

Milyen a bölcsődei gyakorlat,és mennyi idő,mit kell csinálni?A naplóba mit kell írni a gyakorlatról?

Nehéz a vizsga?Vizsgán kell mondani verset,mondókát vagy mesét.Vagy pl énekelni?

Hol találom meg a korábbi évek vizsgafeladatait?Mert én nem találtam meg.

Ha csak egy gondozó néni van akkor hogy tud elmenni mondjuk a mosdóba?

Milyen a bölcsis beszoktatás?Elsőnek egy gyerek szokik be?



2020. dec. 22. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónap volt az összefüggő, vizsga előtti gyakorlat 8 évvel ezelőtt. Plusz előtte 1-nap telt megfigyelésekkel, évente pár alkalommal.

Gyakorlaton mindent kell csinálni, mintha rendes ott dolgozó lennél: a gyerekek fogadásától kezdve a pelenkacserén át a foglalkozások levezetéséig. A naplóba le kell írni, miket csináltál, milyen mondókákat-dalokat alkalmaztál, milyen ‘különlegesebb’ esemény történt a nap folyamán.

Nekem olyan vizsga volt, hogy tevékenységet kellett húznom. Én pl.az ebédeltetést húztam, így csak addig kellett mondókákkal lefoglalnom a piciket, amíg megérkezett az ebéd, de pl., aki jàtékidőt vagy foglalkozást húzott, annak nyilván kicsit többet kellett énekelni-mondókázni, ha olyan helyzet volt.

A központi vizsgafeladatokat nem tudom, hol találod meg, mi annó gyakorlásképpen azokat töltögettük ki, de a tanárok adták.

Bölcsiben általában egymásból nyílnak a csoportszobák. Ha mosdóba kell menni, akkor megkérjük a másik szoba kisgyermeknevelőjét, hogy álljon az ajtóba és figyeljen mindkét csoportra, vagy megvárjuk, amíg jön a dajka.

A beszoktatás ideális esetben egy gyermekkel történik.

2020. dec. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ez a szakterületem, de nem áll távol ettől. Annyi mondanék neked segítségképp, hogy kezdjük a kérdést ott: évek óta főiskolai képzéssel is el lehet helyezkedni, nyilván előnyt jelent az okj, meg középfokúhoz képest.


Szóval javaslom pontosítanod kérdésed, hogy te melyik képzésre gondoltál.

2020. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Felsőfokú okjn tanulom.
2020. dec. 29. 21:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia

Mit takar a felsőfokú? Főiskola vagy okj nem mindegy. E vagy F kategóriába leszel.

Vizsgán az lesz amit tanulsz, egyszerű, figyelj oda és logikusan gondolkozz.

Ha egyedül van ki tud menni mellette csoportba vannak vagy van technikai aki addig be tud menni. Egyszerre 2 is szokhat. Két gondozó nőnek. Csúsztatva a covid miatt

2021. jan. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!