Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Én,mint dolgozó mit tehetek...

Én,mint dolgozó mit tehetek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Egy magánbölcsődében dolgozom, csak egyedüli alkalmazott vagyok, elvileg 2 csoport van, de mindig együtt vannak a gyerekek. A létszámmal lenne problémám, 14 gyermek jár a bölcsődébe, ebből kettő járni sem tud( az egyikőjük koraszülött, 10hós a fejlettsége, de sem ülni sem kúszni stb nem tud, és van egyéb más “betegsége” is), van több 2 év alatti gyermek is. Bevallom őszintén már nem birom a munkát ennyi gyerek mellett, 2-en vagyunk 14gyermekre, nyáron még több a létszám, se egy dajka senki aki segítene.. nincs elég idő foglalkozni a gyerekekkel az egyéb teendők miatt, takarítás,ágyazás,mosogatás,kert rendezés ,mosás stb. Minden nap bolondok háza van, a főnök szerintem kicsit durva a gyerekekkel.. de igazából le sem sz*rja őket, semmit nem fejlődnek. Egy magánbölcsiben mennyi a max létszám? Felmondanék,de sajnos nincs másik munkalehetőségem és a gyerekeket is sajnálom! Dolgoztam államiban, tehát tudom mi a különbség! Ez a bölcsi egy családi házban van, sokszor vannak a gyerekek szanaszét a házban kapacitás hiánya miatt. Ti mit tennétek a helyemben? A beszélni a főnökkel nem opció, csak a dollárjeleket látja a szeme előtt...

2021. febr. 18. 18:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene nézni mi a törvényi szabályozás. Első körben. Mert ez így már hajaz a gyermekveszelyeztetesre is. És sajnos a felelős meg te leszel. Legalább részben.
2021. febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Csak annyit találtam erről,hogy egy csoportban 5gyermek lehet 1 gondozóval, ha van mégegy személy akkor 7 gyermek (életkor is számít szerintem a gyermekek létszámánál)... hivatalosan azt hiszem “családi bölcsőde”
2021. febr. 18. 18:20
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Még minimum 1 segítő kellene.
2021. febr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen biztosan számít, hogy mennyi gyerek, aki nem tud járni pl.
2021. febr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a másik dolog, hogy neked mint gyermekfelugyelonek nem hiszem hogy ki lehet adni olyan feladatokat, amik erről elvonják a figyelmet. Mint pl a kertészkedés vagy mosogatas.
2021. febr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sok időm van a gyerekekre a létszám, meg a “dajka” feladatok miatt, a két kicsi pedig full egyemberes.. :/
2021. febr. 18. 18:31
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Ó dehogy nem utolsó. Én is dolgoztam családi bölcsiben. Mint kisgyermek nevelő,de mindent nekunk kellett csinálni,kertészkedni,takarítani is. Ezért lutri a csaladi bölcsi mert ott mindent megtehetnek veled is meg a gyerekkel is. Az állami jobban kontrolált.
2021. febr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Bejelentve sem vagyok, csak alkalmival... de ez most másodlagos probléma..
2021. febr. 18. 18:33
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd névtelenül valahova
2021. febr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nagyon fél az ellenőrzéstől! De ki ellenőrzi? Gyámügy?
2021. febr. 18. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!