Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Másfél éves evészavaros...

Másfél éves evészavaros gyereket hova vigyem, hogy lásson más gyerekeket enni, vagy jó gyerekpszichológushoz?

Figyelt kérdés

Sima bölcsi kizárva, mert nem megyek mèg vissza dolgozni legalább fél évig. Magánbölcsiről úgy hallottam, hogy akkor is megszűnik a GYED folyósítása, ha oda viszem. Milyen lehetőség van még?

Nincs az ismeretségi körben kisgyerek, játszótéren sem esznek /barátkoznak igazán, nincs ötletem.

Súlyos evészavar megoldására kellene, hátha segít. Az orvosok nem találják az okát. Még pszichológusra gondoltam. Ha esetleg valaki ismer olyan szakembert, aki kicsik evészavarával foglalkozik, mehköszönném az ajánlást.



2021. jún. 4. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy enni fog, csak mert a többi gyerek eszik. (nálunk sajnos nem jött be ez a stratégia)

Nekünk a védőnő étkezési klinikát javasolt (vagy már nem is tudom hogy hívják), de tapasztalatom nincs vele, mert végül nem mentünk el, nálunk máshol kellett keresni a gondot.

Keveset eszik vagy semmit vagy csak bizonyos ételeket?

2021. jún. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk sem jött be, egyáltalán nem érdekli más gyerek mit eszik. Én a korai fejlesztöben találtam evésterápiával foglalkozó szakembert.
2021. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindig keveset evett, csak anyatejes korában sose ment 500 ml fölé. Sokáig öklendezett a daraboktól, 1 évesen kezdett darabosat enni. Voltak jobb időszakok, de pár hónapja megint csak pépet fogadott el, illetve egy hete már azt sem. Inkább csak iszik, napi 6-8 dl-t. Minden falatot kiköp és pépet napi 3 kanállal kb.
2021. jún. 4. 22:02
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt a korai fejlesztőt megpróbálom.
2021. jún. 4. 22:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

6-8 dl mit iszik? Anyatejet, tàpszert, tejet? Akkor bevisz elèg kalòriàt. Ha vizet, akkor nem.

Az arcizmait nèztèk màr, hogy rendben vannak-e? Nyelőcsövèt?

Az èrtelme, mozgàsa jòl fejlődik?

Ezek rengeteget szàmìtanak.

Ha hagyod magàtòl enni, ,,malackodni", akkor sem eszik?

Jàtszótèren ha kicsit ,,ràmenősebben " baràtkoztok, akkor hàtha ,,felszedtek" valakit.

2021. jún. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tápszert nagyrészt, meg kevés vizet vagy gyümölcslevet. Konduktor, gyógytornász szerint nem kell kezelni az arcizmait, hanem inkább túl érzékeny az ingerekre. Nagyon értelmes, kimagasló a szókincse, állandóan beszél. A mozgására sincs panaszunk. Hagyom malackodni, nagyon élvezi, hogy mindent szétken vagy miután kiköpte, belekeni a hajába. Ettől sajnos nem eszik többet. Megpróbáljnk majd rámenősebbek lenni.
2021. jún. 5. 00:27
 7/9 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy amúgy nem iszik ennyi tápszert, csak mióta nem eszik, próbálom ezzel kompenzálni, hogy víz helyett azt kap.
2021. jún. 5. 00:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lányommal is ez volt. Szerintem el fog múlni. 2 évesen kezdett el darabosat enni. Akkor nem hányta ki. Voltunk vele fejlődésneurológián is mindent rendben találtak. Most 2,5 megeszi a darabos kajákat,de még mindig nagyon nagyon válogat. Bölcsiben hiába van sok gyerek nem eszik attól függetlenül szinte semmit ott. Itthon bepótolja. Elég egysíkú az étrendje,de a vérképe tökéletes,így nem aggódom. Húst egyáltalán nem eszik. Én 8 éves koromig voltam evészavaros anyám is mindent megpróbált vitt ide-oda,de ezen csak az idő segített. 8 évesen egyik napról a másikra mindent megettem és elkezdtem normális adagokat enni. Anyum azt mondta, hogy ne erőltessek semmit a gyerekre,mert azért is dacolni fog az evés ellen és megutálja az egészet. Hiszek benne, hogy kinövi majd,mert egyébként kiemelkedően intelligens gyerek és hajlandó megkóstolni mindent, attól függetlenül, hogy nem eszi meg vagy alig eszik.
2021. jún. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én már elengedtem, es örülök, ha tápszert iszogat. A rokonaim viszont mindig nekemugranak, hogy vigyem el még több orvoshozmeg bölcsibe, mert az biztos megoldaná.... nehezen bírpm már ezeket a reakciókat.
2021. jún. 5. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!