Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akinek 20 hónaposan kezdte a...

Akinek 20 hónaposan kezdte a gyereke a bölcsödét, mi a tapasztalata? Könnyen beszokott?

Figyelt kérdés
2021. jún. 17. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez gyerek függő, előre nem lehet tudni. Az a fontos mindig jó szájízzel vidám dolog ként vezesd fel a bölcsi témát, ne érezze rajtad a feszkót.
2021. jún. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
21 honapos volt. Katasztrofa volt,majdnem ki kellett venni,uvoltve verte a csoport ajtajat belulrol ket hetig.nem beszelt meg akkor es nem tudta mi tortenik. Fel se fogta,hogy en majd nem hagyom ott es megyek erte,csak az a sok idegen,felnott es gyerek. Ha nem mondtam volna le a gyedet ,akkor kivettem volna,de mar nem lehetett visszacsinalni. Vegul nagy nehezen szokott be,utana nem volt baj,de az eleje cirkuszos volt.
2021. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2-es.. azért mert nem beszélt még a kisgyereked, nem biztos, hogy nem értette meg, amit mondasz neki.

2hét a fokozatosságról szól, ergo nem lehetett azért annyira idegen ott a felnőtt és gyerekek társaság, valamennyire meg kellett szoknia, hogy kikkel van egy csoportban 2héten keresztül.

Igény szerint lehet több idő is a beszoktatás, ha van ideje a szülőnek, illetve nem tolongnak a következő beszokósok.

A kötődés, az elválás sokszor ( szinte mindig ) sírást vált ki a gyermekből, ahol valamelyest megnyugtató is, mégha anyai szívnek nehéz.

Az jobban esne a szülőnek, ha egyàltalán nem siratja meg a gyermek az Anya távozása?

Akkor ott nem biztos, hogy jól működik a kötődés, ha rezzenéstelen arccal nézi végig a gyermek, ahogy a szülő kimegy az ajtón.


Minden megszokás kérdése.

2021. jún. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Leveltetu ***** válasza:

Nalunk egyik gyerekkel se volt baj, a kicsinek (fiu) el volt mondva , hogy holnaptol megy a babakhoz, ott kell maradnia amig apa vagy anya utana megy, ott alszik-eszik....Szerencsere akadt egy csomo kiscsaj akinek szimpatikus, a dadusok es nevelok is szimpatikusak, par nap reggeli prunnyoges es hiszti utan mar vidaman ment, semmi gond nelkul.

Elso nap azt modtak a dadusok, hogy nincs olben bevives, tegyem le fogjam meg a kezet es vezessem be. par nap alatt mar magatol ment be es nem volt semmi gond.

2021. jún. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3as,kettes vagyok,persze volt par nap az elejen mikor ott voltam addig gond nem volt,de ahogy elmentem,kitort a vilaghaboru. 21 honaposan nem hagytam addig ott ,nincs nagyszulo kozelben,honnan tudta volna hogy visszamegyek érte? nem ertik meg a fogalmat ilyenkor mèg. Plusz a dajka nem kozeledett hozza,amig ott voltam,mondvan jol elvan. Ez hiba volt,utana akart odamenni,mikor en elmentem,akkor meg persze h visitott mindenkinel.
2021. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazából, ha szülő nehezen engedi el a gyermekét bölcsibe/oviba, azt a gyermek megérzi.

Ha most azt làtja, hogy Anya könnyes szemmel hagyja ott, vagy 5x elköszön tőle, puszilgatja, öleli, akkor a kisgyerek azt érzi, hogy nem egy biztonsàgos helyen hagyja a szülő.

Ezért is kérik, hogy a búcsúzás legyen rövid.

Illetve az őszinteséget várja a kisgyerek.

“ Anya dolgozni megy, jövök érted délután, játsz sokat!”


Ne pedig azt, hogy mindjárt jövök, elmegyek boltba veszek neked csokit meg otthonra tejet,kiflit..stb. Ez becsapás :)


Kisgyerekek, de nem butàk!

2021. jún. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!