Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Valakinek van tapasztalata?...

Valakinek van tapasztalata? Kisbabam három hónapos . Bal szeme csipasodik elvan zárodva a könnycsatornája! Két hónaposan megnyomta a dr. No kellet csepegtessek bele de nem jött helyre.

Figyelt kérdés
Azt mondta hogy három hónapos koráig ha nem jön helyre atkell mosni. Nagyon felek nehogy baja legyen a szemének mert a megnyomastol is belilult az orrnyerge és teljesen kivolt borulv.
2017. aug. 14. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Elviszed és átmossák.....nézni borzalmas,de nem fájdalmas hanem kellemetlen kicsit.Piciket ugye azért le kell fogni és már maga a lefogással bajuk van.
2017. aug. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kislányommal hónapokig kínlódtunk, újra és újra begyulladt a szeme. Végül elvittük átmosásra, nem tudom pontosan hogy zajlik, mert engem kiküldtek, csak hallottam hogy sír. Utána teljesen megoldódott a probléma.
2017. aug. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is el volt záródva. Mi elvittük gyerekszemészhez, mert úgy felcseszte az agyunkat a gyerekorvos, hogy még...... Olyan cseppeket és krémeket írt fel, hogy még én magam sem kezdtem volna használni. De visszatérve: azt mondta a szemész, hogy nem kezeljük SEMMIVEL! Óvatosan masszíroznom kellett neki. A kisujjaddal csináld, körkörösen, közvetlenül a szemzugból kiindulva, az orra tövéig. Kitartóan, minden evés után (az evésekhez csak azért lett kötve, nehogy elfelejtsem, hogy sokszor kell csinálni), éjszaka is, ha van rá kapacitásod (jó lenne). Nem kell sokáig, egy-két percig elég.

Azt nem lehet tudni mikor lesz eredménye, ne keseredj el, ha akár egy hétig semmi. Ennek az a lényege, hogy egyszer véletlenül majd pont el fogod találni azt a pici részt, ahol az elzáródott csappantyú van, és a masszírozással kinyitod.

Közben mindig tartsd tisztán a szemét, vagy forralt vízzel (természetesen visszahűtve), vagy anyatejjel töröld le. Mármint steril gézlapra csepegtesd ezeket.

Azt átmosáshoz még annyit, hogy bár valóban egy életre megoldja a problémát, a szemész nagyon nem javasolta. Csak egyszerűen tudom leírni: olyankor egy vékony tűvel átbökik az elzáródott részt, de ezzel tönkreteszik a csappantyút, egy lyuk lesz a helyén! Ez azért nem jó, mert szabad lesz az "átjárás" az orrüreg és a szem között.

2017. aug. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna engedni, hogy nyomkodják. Az én babámnak többször is átmosták mindkét szemét, nagyon sírt, de könnyen meg tudtam nyugtatni. Nem mehettem be, de elvileg csak azért sírnak mert lefogják őket. Felnőttnek nem fájdalmas az biztos.

Nem tudom, hogy a kislányom elnőtte, vagy helyrehozta az átmosás, az biztos, hogy már jó ideje nincs vele gondunk, most 10 hónapos.

2017. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!