Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akinek 18-19 hónaposan került...

Akinek 18-19 hónaposan került bölcsődébe a gyermeke, az leírná, hogy miket tapasztalt?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy hogy bírta a gyerkőc?

Mik voltak a negatív és a pozitív változások? Mennyit fejlődött?

Eltudott aludni a bölcsődében?

A gondozók mennyire foglalkoztak vele? Tudom, hogy sok gyerek van bölcsődébe, de ha baja volt a gyerkőcnek, akkor megvigasztalták vagy "így járt"?!


Minden érdekel!!!


2015. ápr. 20. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Családi napközibe vittem a fiamat 18 hónaposan, már mondott rövid mondatokat, így tudtam kérdezgetni a nap végén hogy mi volt. Nagyon tetszett neki, eleinte sírt amikor hazaindultunk :) Két napon csak pár órát volt ott, ez volt a beszoktatás, de a 3. naptól teljes napot, nem volt gond, együtt evett és aludt a többiekkel rögtön. 6 hónapig nem barátkozott, de azért jól érezte magát, már 1 éve jár oda, ő a főkolompos mindenben :) Rendesek a gondozók, megvígasztalják bármi baja van, bár nem szokott sírós lenni és ez szerintem az állami bölcsiben is így van. A szociális fejlődésében számított sokat, nagyon nyitott lett a környezete felé, könnyen barátkozik és jól viselkedik gyerekek között (pl nem veszi el a játékukat). Alapból okos (persze ezzel minden szülő így van :) ) így én különleges szellemi fejlődést nem látok, itthon is ilyen kis okostojás lenne, nála a szocializálódás volt a fontos mert eléggé visszahúzódó gyerek volt. Az oviban biztos nem lesz vele gond.
2015. ápr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hogy több mint fél évig nagyon sokat volt beteg, volt olyan hónap hogy alig volt a napköziben, de már nagyon stramm kisfiú lett.
2015. ápr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
18 hónapos volt a kislányom, amikor vissza kellett mennem dolgozni. Problémamentesen beszokott, nagyon aranyos gondozó nénije volt, és különösebb változást sem vettem észre rajta.A fejlődése normál ütemben haladt, ő szívesen ott aludt amikor lehetett (két hét volt a beszoktatás, ez a második hét elején volt) láttam rajta, hogy izgatott az új lehetőségtől. Két évig járt bölcsibe, talán háromszor, ha beteg volt. 10 fő volt a csoportlétszám, két gondozónő volt velük, és megvigasztalták. Én maximálisan elégedett voltam a munkájukkal, nyugodtan bíztam rájuk a lányomat. Egyetlen egy alkalommal sem sírt. Most iskolába készül már, stramm, barátságos kislány azóta is.
2015. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!