Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akinek nagyon hamar kellett...

Akinek nagyon hamar kellett bölcsibe vinni a babáját, hogy szokott be?

Figyelt kérdés

Kirúgnak, ha nem megyek vissza. Alig múlik egy éves, mikor vinnem kellene bölcsibe. Magánba megy, 7 gyerek van.


A ti babátok hogy szokott be? Milyen gyorsan?


2021. jún. 20. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy sajnos nincs valasztasod. :/ Szóval ki kell hozni a helyzetbol a maximumot. Szerintem az a fontos, hogy te nyugodt maradj, ha otthagyod a bolcsiben.


Amúgy gyerekfuggo: tesóm kislánya három hónapig végig orditott bolcsiben (majdnem kétéves volt), otthon meg szinte sokkos állapotban anyjaba kapaszkodott délután/este. Ők végül kivettek inkább. De barátnőm kisfia kezdeti pityerges után tök jól beszokott, semmi probléma nem volt (1.5 éves).

2021. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Nővérem lánya 15 hónaposan kezdte, semmi gond nem volt, 2-3 hét alatt beszokott ottalvással.
2021. jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Szülési szabi alatt rúgnak ki?
2021. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

13 hónaposan kezdte (külföld) az első beszoktatós napon egy óra után ott hagytam (volna) egy órára, de 20 perc után hivtak,hogy menjek érte mert sír. Másnap már csak akkor sírt amikor ott hagytam és érte mentem. Utána kezdett egész napokat ott lenni (heti 3x jár) az első két hétben sírt amikor átadtam és amikor átvettem, viszont ez csak addig tartott,amíg be nem mentek a csoport szobába (hallottam a nyitott ablakon keresztül) azóta nem sír, viszont szinte mindent megeszik (napi 5x kapnak) pedig itthon nem eszik hatalmas mennyiségeket (mindent megkostol), alszik és sokkal magabiztosabb lett tök hirtelen és szószátyár. Covid miatt semmilyen baba klubba nem tudtunk járni, így számára nagyon érdekesek az emberek és a babák.( A covidos elszigeteltség miatt nagyon féltem hogy nem fogja megszokni)

Ha megfelelő bölcsibe viszed ez valószínűleg neked lesz nehéz nem neki.

Nálunk legalábbis úgy tűnik hogy működik a "kémia" és nem bánja,ha menni kell :)

2021. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, első nap, ahogy visszamegyek.
2021. jún. 21. 14:11
 6/9 A kérdező kommentje:
A bölcsőde elég jó hírű, kisebb bölcsöde. Remélem a legjobbakat.
2021. jún. 21. 14:13
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Hát ez borzasztó. Undorító viselkedés a cég részéről. Az a baj, hogy megfázik a gyerek menned kell sokszor táppénzre, fosos lesz, menned kell megint, nem leszel rugalmas stb stb stb és okot fognak találni hogy kivágjanak, vagy sakkban tartsanak.


Hosszú távon jobb lenne egy munkahely váltás szerintem, vagy van annyira jó hely ez egyébként?

2021. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13%

"Akinek nagyon hamar kellett"

Gyerekfüggő. De azt tudni kell, a bölcsi csak szükségmegoldás. Arra nézve, hogy dolgozni járhasson mindkét szülő. Tehát nem kérdés egyébként, hogy ennyire, vagy annyira lesz-e jó neki - ezt csak kiegészítésként írom. Inkább kényszermegoldás a bölcsőde mint inztézmény, életkori sajátosságok okán. (Bár a jó nevelők kompenzálhatják a totyogók szorongását. De ez csak a baj enyhítése, nem pedig szükséges állapot, hoyg bölcsiben legyenek a totyogók, babák... Igaz, a kis %-uk viszont élvezi. Az elég kevés csemete...)


Konkrétan a kérdésedre az a meglátásom, hogy egyfelől gyerekfüggő, hogy mennyire viseli el (ezért tettem a gondolati kitérőt: nem kérdés, hogy jó-e a legtöbb 3 év alattinak, mivel nem jó! Hiába zseniálisak a bölcsis nevelők az adott bölcsiben, életkori sajátosság miatt a legtöbb ilyen korúnak nem tesz jót az anyjától való elválasztottság, még ilyen sziten se!)


Másfelől függ a pontos hónaptól is, hogy mennyi idős, a két szeparációs szorongás miatt, amely időszak különösen rontja a bölcsi elviselésének (ritkábban megkedvelésének) esélyét!


Nagyjából minden gyereknél 6-10 hó körül jelentkezik az első szeparációs szorongás (fokozatosan tetőzik és lecseng, de a fő periódus átlag pár hónapon át jellemző), és kb másfél-két évesen szintén van egy pár hónapnyi (második) szepar.szorongás. A két szeparnak eltérő oka van, ha gondolod, nézz utána, terjedelmi okokból most nem térek ki rá, némi tapasztalatból és elméletből is válaszoltam neked. A vázolt helyzeted miatt sajnos -mint sokan mások- nehéz helyzetben vannak, kényszermegoldásnak vagytok kitéve. Kitartást!

2021. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Milyen jó hogy a 8-asnak konkrét tapasztalata van benne. ja, hogy nincs :D A beszokás nagyon könnyen ment, ami nehéz volt, hogy 2-3 hetente beteg volt a gyerek, így otthonról dolgoztam addig. Ez megoldható nálatok? Sajnos elég bunkó a céged, nagyon gáz ez a hozzáállás.
2021. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!