Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis, ovis gondozók....

Bölcsis, ovis gondozók. Kibeszélitek a szülőket?

Figyelt kérdés
Úgy őszintén, kidumáljátok őket egymás közt? Pl olyanokra gondolok, hogy x szülő miben járatja a gyerekét milyen ruha milyen cipő, mit ad be szülinapra, milyen a gyerek viselkedése (otthonról hozott minta) stb egymás közt megy ezekről téma beszólás?
2021. aug. 1. 23:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukam bolcsodeben gondozono es tole tudom, hogy igen.
2021. aug. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Hogy mibe járatja azért nem, ha tudjuk, hogy miért, de amikor anyuka puccba, csillivilliben minden nap, a gyereken meg szakadt, mocskos ruha van és érzed, hogy a fürdés is párnapja kimaradt, akkor igen anyázunk, és megfürdetem és kimosom a ruháját.

A márka le van kakilva, de a piszok az minősít. Volt olyan szülőnk akikhez nem volt bevezetve a víz, valami oknálfogva nem lehetett, de a gyerek mindig tisztán és illatos ruhába jött.

2021. aug. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Naná,hogy kidumáljuk.
2021. aug. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Szülő vagyok, hagyján, hogy kidumálják, de párszor elcsíptem, hogy a gyereket szó szerint kifaggatják.
2021. aug. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. aug. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Igen,de az óvónők,tanárok is.
2021. aug. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A szülők is kidumálják a gondozókat.
2021. aug. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsiben dolgozom, szerintem egymás között természetes, ha megvitatjuk, hogy érzékeljük a szülőket. Ez akár lehet jó, rossz is. :)


Nem ítélkezem senki felett, de persze szóvá teszem a kolléganőmnek, ha pl a gyermek taknyosan,betegen a bölcsiben van, a szülő pedig délelőtt 11-kor azt posztolja, hogy mennyit futott.

Vagy tényleg Anyuka csilli-villi, a kislányról meg leszakad a szandál , a bokája meg villog a hosszúnadrágból télen. :/

Ezek inkább szomorú dolgok, ès csak sajnálom a kisgyerekeket, de nem rossz indulatúságból beszélem

Ki a szülőket.

Ettől függetlenül vannak kollégáim, akik kibeszélik a szülőket alpári módon…

De olvastam olyan csoportban is, ahol a bölcsődei dolgozókat minősítették egymás között a szülők.


Szerintem ez oda-visszamegy.. ahogy alapjába szokott nők között… mert javarészt nők kezdeményezik.

2021. aug. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha mond számodra az valamit, hogy oviban tapasztaltam már ilyet munkaidőben, ha ez is hasznos válasz, akkor megemlítem. Gondolom, hogy bölcsiben is akadnak ilyen alkalmazottak, ami nem valami pozitív a szememben. Nem szeretem a pletyizést, alapvetően. Akadnak indokolt esetek, netán jogos önvédelemből, de alapvetően nem tetszik. A hab a tortán, hogy nekem volt ott dolgozó, aki felrótta, hogy én miért nem szállok be a pletykálódásba, miért vagyok "olyan magamnak való"... (Olyan emberek között valóban magamnak való vagyok.)
2021. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
86%

Egy budapesti bölcsiben dolgozom, lassan 3 éve. Rendkívül sokféle családból jönnek a gyerkőcök, ez pedig azt jelenti, hogy reggel a leadásnál a szülők néha találkoznak és már ahogy egymásra néznek látszódnak a társadalmi különbségek. Nem hazudnék, ha azt mondanám, hogy már a gyerekeken is látni a család társadalombeli "hovatartozását". Ezzel csak azt akarom mondani, hogy el sem tudjátok képzelni mennyi bugyuta, hülye, idióta szülő van, már bocsánat. Volt, hogy nekünk kellett a gyereket megfürdetni, mert mocskosan hozták be. Fürdés, tetűellenőrzés, hintőpor.. ezt jeleztük a családnak, és jelentést is írtunk róla, de konkrétan nem is értik meg ezt az egészet. Persze hogy kibeszéljük...

Meg aztán ott vannak AZOK az apukák... igen hölgyeim, én sem vagyok fábol, egy két apuka pedig olyan eszméletelnül sármos, hogy na hagyjuk is... természetesen nem teszek semmilyen lépést, de volt már, hogy bókoltak és flörtöltek velem, úgy, hogy tudom: van asszony... elég jól el vagyok látva mell tájon, ezért vonzom azokat a férfiakat akik szeretik a hozzám hasonlót. Az ilyet nyilván kibeszéljük. De ezt elolvasva gondoljatok csak bele mennyire nehéz ez a munka: robot módon teljesíteni, vigyázni a gyerekekre, kezelni a butákat, és ellenállni a csábításnak is.

Nehéz munka. 26/L

2021. aug. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!