Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy viseli/viselte a gyereket...

Hogy viseli/viselte a gyereketek a bölcsis beszoktatást? (2 évesek szüleitől kérdezem elsősorban)

Figyelt kérdés

2021. aug. 28. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém annó nagyon simán. Talán egy reggel sírt, de azt is kb 3 héttel később, akkorra ütött be neki a cucc talán. :D Persze rögtön betalált pár sopánka, hogy rosszul kötődik a gyerek, ha nem bőg utánam, de csak egyszerűen egy extrán simulékony kislány, akinek ráadásul tetszett is a sok kispajtás meg új játék, meg kedves nénik.

Idén már 13 lesz, az elmúlt 2-3 évben azért már kezd reggelente morogni, hogy minek kell iskolába mennie... ;)

2021. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálunk is ez kb az ötödik hét és eddig minden ment, mint a karikacsapas erre most elkezdett sirni reggel... Akkor ez nem egyedi. Megnyugtató.
2021. aug. 28. 14:17
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

A fiam most kezte első 2 hét semmi, most megölel majd megy be sírva,és kb 10 perc sírás és napközben minden rendben.

Én is most megyek majd vissza a másik szobába, már most mutatja hogy ott fogok dolgozni.

Annyi féle fajta gyerek van, de az a legjobb ha az elején kisírja magát, minnél később kezd leesni annál rosszabb, jobb ha az elején kijön a feszkó.

2021. aug. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lehet igazad van, jobb ezen túl lenni.


Amúgy azt mondják a nevelők, hogy amikor otthagyjuk (mert ugye már kb 2 hete otthagyjuk és ott is alszik) akkor teljesen jól elvan. A sírás csak nekem szól vagy annak aki éppen viszi.


A nap további részében játszik, jól eszik, alszik. Néha még előbb is akar aludni, mint a többiek. Ébredésre általában már odaérek érte a munkából, de ha mégsem, akkor elvan csendben, játszik. Csak ez a reggeli pityergés ne lenne. Olyan sz.r érzés. Már amikor kanyarodok be a kocsival és rájön, hogy otthagyom majd, sír, mint akit ölnek. A nagyobb gyerekünk nem volt bölcsis és őt a covid alatt szoktattam be tavaly így nem volt időnk szomorkodni. Csak beadtuk, zsilip módszer volt, bevitték és menni kellett érte. Mindig kicsit tovább maradék és pár hét alatt eljutottunk oda, hogy beszokott. Na, ő egyszer sem sírt, hogy otthagyom.. azért szokott, hogy még nem akar hazajönni, így nekem ez "új". Persze tudom, hogy mivel látja rajtam, hogy nekem is nehéz ez, O is jobban rátesz a dologra, hátha.. de nyilván nem tehetem meg, hogy nem megyünk mert hát dolgozunk

2021. aug. 28. 20:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

100 gyerekből kb 5 gyerek szokik be könnyen, sírásnélkül ez sajnos ilyen, és igen mi is szoktuk mondani a szülőknek ha így döntött akkor, csak úgy sírjon mikor a gyerek nem látja😁 A fiam most hétvégén is többször elmondja, hogy nem megyünk bölcsibe, de hát majd megyünk ez van.

3 voltam

2021. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. aug. 29. 14:12
 7/8 anonim ***** válasza:
mindegyik simán viselte.
2021. szept. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Gond mentesen, nem kell túl stresszelni, ha rájön, hogy a sírással nem megy semmire, abbahagyja.
2021. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!