Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kisgyermekeitek (2-3 évesek)...

Kisgyermekeitek (2-3 évesek) mennyi idő alatt szoktak be a bölcsibe?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2,5 éves. Most szeptemberben került először közösségbe, és mindössze 4 nap alatt beszokott, azóta is gond nélkül jár. Bevallom kicsit zokon esik, hogy ilyen könnyen levàllt rólam/rólunk.

Mondjuk nagyon szociális gyerek, aki rendesen szomorú ha nincsenek más gyerekek játszótéren. Az is igaz, hogy mindig mindenkire mosolygós, nyitott kisfiú, aki felnőttekkel, gyerekkel is szívesen “elbeszélget”, játszik stb..

Szóval Ő ezt már nagyon várta, mert itthon sokat unatkozott már velem, bármennyire is jó kettesben. Persze nem csak úgy bedobtuk a mélyvízbe, mert mondogattuk is előtte sokat, hogy mi lesz, hogy lesz és azt mindig be is tartottuk. Mellette természetesen fokozatos volt a beszoktatás. Feltéve, ha lehet annak nevezni, mert mindösszesen 1 napot (1,5 órát) voltunk bent együtt, de akkor se hederített rám igazàn 😅

Aztán pedig csak növeltük a bent töltött időt. De 4.nap már gond nélkül elvolt, egész nap. Evett is aludt is. Azóta is..

És tudom, hogy ez tök jó és hálás lehetek, az is vagyok!! De nekem akkor is olyan fura, picit rossz érzés hogy meg se kottyan neki :)

Büszke vagyok rá természetesen, és félre értés ne essék mert abszolút nem vágyom rá, hogy sírjon, vagy rossz legyen neki, de néha eszbe jut hogy talán “túl könnyű” dolgunk van. Szerintetek?

Ismerősök között hallottam ilyen-olyan storykat is, de mindenki azt mondja nincs olyan gyerek aki sose sír🤷🏻‍♀️

2 hete jár nekünk és eddig még egyszer sem sírt.



2021. szept. 17. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
2 gyermekem van. Mind a kettő gond nélkül beszokott. Ráadásul itt nem szokás bent maradni 1 percre sem velük. Annyi hogy az első héten elhoztuk őket ebéd után. Mind a ketten 2 évesen kezdték az ovit. Soha nem sírtak. A kisebb most elsős, a nagyobb harmadikos. Az iskolával sem volt eddig gond. Én személy szerint örülök neki.
2021. szept. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtával dícsérd a napot. Könnyű beszoktatás után sokszor (nem mindig, de többnyire) később jön a sírás, amikor rájön, hogy ez állandó.
2021. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

A fiam a beszoktatás első napján el sem köszönt tőlem úgy ment be a csoportba. Sose sírt. Már középsős óvodás, soha egyetlen alkalommal sem sírt vagy panaszkodott hogy nem akar menni. Se bölcsőde se óvoda esetén. De ő is abszolút rugalmas személyiség.

A kisebbik már sokkal anyásabb, 7 hónapos és ha más megfogja (apánál nem!) akkor sírni kezd. Nála tuti lesznek gondok.


Tehát: személyiség függő. És igen, létezik olyan, hogy sírás nélküli közösségbe szokás.

2021. szept. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Várj még. Nálunk a bölcsi vezető is azt mondta hogy sokszor 2-3 hét után kezdenek el sírni. Mikor tudatosul hogy ezután mindig így lesz. Meg hogy 2-3 hónap mire úgy igazából megszokják.

Szóval lehet még ott sírás. Aztán meg majd a szíved szakad meg ha úgy lesz és ott kell hagynod sírva.

2021. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%
1 perc alatt. Később sem volt sírás.
2021. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
5 percet voltam jelen
2021. szept. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Az en lányom is gyorsan kb egy hét alatt beszokott. Abból talán 2*1.5 órát vtam én is ott vele. Azért volt csak több nap, mert lebetegedett az első héten és ujrakezdtuk.

Én más szemszögből néztem ezt az egészet:


Én inkább pozitív élményként éltem meg. Számomra annyi jött le ebből, hogy nekünk nagyon erős a kapcsolatunk, nagyon mély a bizalma felém, mert 100% biztos benne, hogy nem hagyom el, nem hagyom ott, és nem szeretnék neki rosszat. Megértette, hogy nekem dolgozni kell menni, neki meg bölcsibe.


Nyilván nekem is nagyon-nagyon rossz volt otthagyni, de igyekeztem nem túldramazni, mert ha pl szomorkodok vagy frusztrált vagyok, akkor a gyerek észreveszi, és akkor neki is hasonló érzései lesznek.


Szóval csak pozitívan. ;)

2021. szept. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként tudom, hogy még bármi előfordulhat, valamennyire számítok is rá, de annyira jól érzi magát hogy egyenlőre nem látom hogy robbani fog a bomba :)

Természetesen sokkal jobb így, de akkor ezek szerint az első 2-3 hónap alatt még bármi megtörténhet. Minden esetre köszi a válaszokat még egyszer, ha nem felejtem el és alakul valami változás megírom :)

2021. szept. 18. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!