Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hízásra hajlamos kisgyermekeit...

Hízásra hajlamos kisgyermekeitek milyen ételeket fogyasztanak otthon (főként a vacsora érdekel)?

Figyelt kérdés

Két kicsi gyermekem közül a 4,5 éves kisfiam örökölte a férjem testalkatát (a férjem súlya folyton jojózik, néha kemény sporttal hirtelen ledob 20 kilót, ami vissza is jön, ha nincs ideje úgy edzeni).

A kisfiam kisbabának nagyon dundi volt, viszont az elmúlt kb. másfél évben rengeteget nyúlt, szálkásodott, sokszor kifejezetten soványnak tűnt. Egyébként egészséges, örökmozgó, mindig is jóétvágyú kisgyermek volt, tehát az étkezésében, életmódjában nem történt változás.

Most az utóbbi 1-2 hétben úgy látom, mintha kikerekedett volna a feneke és az arca (tegnap a férjem is megjegyezte nekem, hogy szerinte hízott a fiunk).

Próbálok kiegyensúlyozott étrendet tartani otthon, édesség csak ebéd után van egy pici desszert formájában, ha pedig hétköznap oviban van, délután uzsonna időben viszek Neki valami finomságot (pici adagokra gondoljatok, és utána még rendszerint bicajozunk, játszózunk, vagy maradunk az ovinál a barátaival szaladgálni, szval szerintem bőven lemozogja).

Ami gond lehet, az a vacsora, ugyanis újabban nagyon rákapott a fehér lisztből készült pékárura. Régebben bármilyen kenyér, zsömle lehetett otthon, nem érdekelte. Most viszont képes együltő helyében benyomni két nagy kiflit.

Én csak teljes kiőrlésű pékárut eszem, próbálom a családot is erre ösztönözni, de eddig sajnos kevés sikerrel. A férjem sem szereti a barna kenyeret.

Ti mit adtok vacsira pékáru helyett a gyerkőcnek? Beleavatkoznátok, hogy kevesebb pékárut egyen, vagy bíznátok abban, hogy Ő érzi, mire van szüksége a szervezetének, és biztosan oka van ennek a hirtelen megnövekedett étvágynak?

Sportolni még csak az ovis tornára jár, tavasszal szeretném úszásra vinni. Egyébként rengeteget mozog.

A környezetében senki nem veszi észre, hogy kikerekedett, csak a férjem és én. Lehet, hogy csak mi vagyunk kihegyezve erre a férjem súlyproblémái miatt?

Köszönöm, ha válaszoltok.


2017. okt. 31. 14:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy heti egyszer néptáncra is jár, valamint van egy plusz reggeli tornájuk is a csoportjában a délutáni sportfoglalkozáson kívül.
2017. okt. 31. 14:32
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
A barna kenyér sem jobb. Teljeskiőrlésű vagy rozs kenyér kéne mert az lassan felszívódó szénhidrátokat tartalmaz. Ha nincs belőle otthon vagy el van zárva akkor nem tudja megenni a gyerek. Talán meleg ételre kéne szoktatni vacsorára. Főzelékek, barnarízs, köleskása, saláták, hús vagy hal zöldkörettel. Én nem vagyok cukor párti és nem etetném otthon a gyereket édességgel. Az is sok amit az ovibam meg iskolában kapnak. Desszertnek ott a gyümölcs, natúr joghurt, fahéjas tej, párolt alma....stb. annyi mindent ki lehet találni.
2017. okt. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Fehér lisztet és cukrot biztosan nem adnék neki és nem kell naponta édességet enni, nem egészséges dolog. Nálunk ha édesség van, az is egészséges, pl. avokádó, egy kanál cukormentes kakaó, 1-2 banán összeturmixolva, ez nálunk a csokipuding, ha muszáj bele édesítés, akkor valamilyen bio szirup, vagy méz megy bele.
2017. okt. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

Teljes kiörlésű sokszor jobban hízlal mint a sima fehér kenyér. Nem tudom hol szoktál ilyesmit venni de ha vizes kifli aminek nagy része levegő nem sok, kevesebb mint egy szelet tk kenyér.

Annyiban szólok bele, hogy nincs gumicukor nutellával reggelire. De nasi van naponta.

Amit lehet magam csinálok meg.

2017. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a leturmixolt párolt zöldségek ("főzelék"), tojással vagy sajttal az a "fogyókúrás" étel, amit hajlandóak megenni. Egyébként kenyér helyett szerintem jó alternatíva az abonett és a hasonló puffasztott rágcsák, pl. kölesgolyó, amikből legalább hosszabb idő betolni mennyiségre ugyanannyit.

Egyébként tuti nőni fog nemsokára egy ugrásnyit a fiad, az enyémek is úgy szokták, hogy széltében, aztán hosszában :)

2017. okt. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Azért vigyázz, hogy ne ess túlzásba, mert a gyerekek nem egyenletesen fejlödnek: egy ideig nyúlnak, vékonyodnak, utána meg "meghíznak" - de ez nem komoly hízás, mert a következö növekedési szakaszban eltünik.


Ettöl függetlenül a sok pékáru, édesség nem feltétlen jó, de megvonni nem szabad, mert egy gyereknek elég sok energiára van szüksége a fejlödéshez, és nemcsak fehérjére, hanem szénhidrátokra is.

2017. okt. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

A mi kisfiunk is ilyen fajta. Ha megyek érte oviba én banánt, müzliszeletet vagy túró rudit viszek. Utóbbi 2 nem a legjobb, de utána mi is sétálunk, vagy játszótérre megyünk.

Ha nem veszel otthonra fehér kenyeret, nem tud mit megenni. :) Ha éhes lesz, megeszi a tk-t is.

Vacsira: párolt zöldség (borsó, répa, kukorica, szép színes, van mit nézegetni:), főtt tojással, sonkával, 1-2 (vagy amennyit megeszik) szelet puffasztott rizzsel, magas hústartalmú virslivel, rántottával.

Vagy ha most megnőtt az étvágy, akkor tk zsemle/kifli teavajjal, sonkával + idényzöldségek.

Itt a szezonja épp: sütőtök sütve, ha szereti.

Hirtelen ennyi jutott eszembe...

2017. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Én kipróbálnám ezeket az új zacskós zabkásákat nála. Nagyon durván eltelíti az embert és jó is az íze(az epres chiamagosnak, a többi nem ízlik).


Ha reggel megeszek egyet, 2ig nem is érzek éhséget, és nem is kívánok meg semmit.


Biztos van, aki főzi, nekem nem sikerült még jót öszedobnom, max joghurttal tudom ehető ízűre turbózni.


Szóval kóstoljátok meg. A teljes kiérlősű dolgokat én sem szeretem, de ha a fehérenyérhez mondjuk soványtúróból enne hozzá, paradicsommal, salátával és pulykamellsonkával, szerintem egyáltalán nem lenne vészes.



Az egyetlen forma, amiben szívesen eszek teljeskiörlésű kenyeret, az a melegszendvics. Ott a sok sajt elnyomja az ízét, de nekted ez pont nem kéne.


Szerintem állj rá a krémekre.


Padlizsánkrém, túrókrém, céklakrém, vagy egy kis humusz na meg rengeteg zöldség kiegyensúlyozza azt a fehérkenyeret. Nyammi humusz.

2017. okt. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem olyan nincs, hogy a férjed alkatát örökölte, maximum az étvágyát meg a kedvét a szénhidrát fogyasztásra.

Az is sokat elárul a férjedről is, hogy fehér kenyeret eszik vacsorára, meg a gyerek is 2 kiflit. Az egész táplálkozást kell újra gondolni... olyan nincs, hogy valaki "hízékony"-olyan van, akinek semmi önuralma...

2017. okt. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A zacskós tele van cukorral chia mag nem gyereknek való utolsó ne beszélj hülyeségeket
2017. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!