Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 1 éves korban bölcsőde?

1 éves korban bölcsőde?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Valaki volt már olyan helyzetben,hogy muszáj volt elmennie dolgozni és így a gyermekét be adta a bölcsődebe? Nemis ezzel van a gond,hanem ,hogy most lett 1 éves a kislányom és a szívem szakad meg,ha belegondolok,hogy vinnem kell minden nap. Esetleg valakinek van hasonló tapasztalata és ha vitte akkor milyen volt a babának,hogy érezte magát stb...minden érdekel.
2021. okt. 20. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek kellett vinni 1 éves kortól, külföldön él, semmi gond nem lett ebből, a kislány önállóbb lett, hamar szobatiszta lett, hamar beszélt, oviba nem kellett beszoktatni, a kapcsolatuk is nagyon jó.
2021. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 13 hónaposan kezdte a bölcsit, nagyon szereti. A gondozók tündériek, ha kéri felveszik és dajkálják, de ez ritka. Reggel mosolyogva megy be és délután mosolyogva jön, még nem kaptam olyan hírt felőle, hogy sokat sírt volna. A beszoktatás is baromi könnyen ment, a szomszédos csoportban volt egy 2,5 éves kislány, aki pont a szeparációs szorongás közepén próbált beszokni, hát... Ez alapján egyáltalán nem bántam meg, hogy ilyen fiatalon kezdte. Egyébként van nála kisebb is a csoportban, szóval a gondozóknak van tapasztalata ilyen kicsikkel is.
2021. okt. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
a kisfiam most kezdte a bölcsit, külföldön élünk, 16 hónapos. itt az az általános, hogy 6-9 hónaposan adják be a(z akkor még) csecsemőket, nem tartom humánusnak, szerintem 1 éves korig, ha csak megoldható, otthon, a szülőkkel a helye a gyereknek, de 1 éves kor fölött már nem olyan vészes. a kisfiam most szokik be, egyelőre minden oké, ma már több órát volt bent (nélkülünk), bent aludt és evett is. ha te bízol benne, hogy jó lesz, akkor jó eséllyel tényleg jó lesz. ha viszont te se igazán hiszed el, hogy ez a jó döntés nektek, akkor azt a kislányod megérzi, megérti, és nem lesz könnyű a beszokás (sem)... szóval ha megteheted, akkor add csak be, amikor már te is meg vagy győződve a döntés helyességéről.
2021. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából elég önálló kislány, így nem gondolnám,hogy nem érezné jól magát vagy gond lenne. De mégis bennem van,meg lehet talán én rosszabbul élem majd meg mint ő saját maga.

2021. okt. 20. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!