Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a helyzet most covid...

Mi a helyzet most covid szempontjából a bölcsikben és ovikban, lehet bezárás?

Figyelt kérdés

Elég sok fertőződésről hallani ilyen helyeken de lezárás híre meg sehol pedig ugyanúgy terjed főleg picik közt

Nem tudom hogy engedjem el kisfiam bolcsibe mert elég kérdéses a helyzet



2021. okt. 23. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk az oviban csak csoportszinten van lezárás, nemrég két Covidos kisgyerek miatt karanténba került egy egész csoport 1 hétre, a többi csoportot nem érintette a dolog. Tisztiorvos írta elő viszont, hogy a legminimálisabb tünetekkel sem szabad oviba menni, tehát egyetlen apró köhögés vagy minimális orrfolyás sem engedélyezett, hazaküldik a gyereket.
2021. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jelenleg annyi az intézkedés, hogy csak maszkban mehetünk be, és a legkisebb megfázásos tünetekkel is kérik, ne vigyük a gyereket. (Budapest 2. kerület, állami bölcsi)
2021. okt. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szinten Bp

Pest

Állami bolcsi lenne

Én visszamennek dolgozni egy keveset varandosan

Magam és a kisgyerekem miatt is aggódok és semmi hír komolyabb intézkedésről

Nem tudja senki h hagyjak így a dolgokat mert van oltottsag vagy egyszer alank tolnak egy lezárást

De azt már október végén szerintem pedzegetnék

2021. okt. 23. 12:24
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk is maszk van már év eleje óta, illetve egyszerre max 3 szülő lehet a folyosón, kis zászlókkal lehet bemenni, ha nincs az ajtó előtt zászló, akkor várunk. Illetve minden kis köhintésre, orrfolyásra itthon kell maradni, de ezt amúgy is így kéne csinálni, hogy kevésbé terjedjenek ezek a felső légúti vackok. Óvónő vagyok és ovis gyerekeim is vannak (más intézmény).
2021. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk, bp., állami óvoda, nincs semmilyen előírás, nem kell maszk, minden szülő bemehet és sok a taknyos gyerek is, később lehet változik, mert tavaly az ajtóban átvette a dadus, nem is léphetett szülő az óvodába. Bezárás szerintem nem lesz, csak ha nagyon durva helyzet alakul ki. Felnőttnek már van oltás, gyereken pedig átmegy a covid, nem veszélyes rájuk, eddig is a felnőttek miatt zártak be.
2021. okt. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk be sem lehet menni az óvodába, az ajtóban átveszik a dadusok a gyerekeket, hazafelé meg kiadják őket. Most kezdte a lányom az ovit, de mondták, hogy tavaly is így volt. Egyelőre bezárásról nincs szó. Sok gyerek hiányzik lányom csoportjából, de nem covid miatt. Barátnőm fia bölcsis, oda be lehet menni maszkban. De ott is sok a hiányzó. Amúgy ha nem beteg a gyerekem és nincs covid veszély, simán vinném.
2021. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk nem kell maszkot venni, be lehet simán menni a gyerekünkkel.Nincs megkötés, hogy hány szülő lehet bent, mindenki beesik ahogy éppen.Pár hete volt családi nap, kb 300 szülő, nagyszülő(inkább több) zsúfolódott össze viszonylag kis helyen egymás hegyén hátán(szó szerint).Bezárásról itt sincs szó.1 hónapja volt, hogy a 25 gyerekből csak 8 járt a csoportba.Ha volt is covidos, arról nem tudunk.

Elvileg az az össz szigor, hogy beteg gyerek nem mehet.Ennek ellenére múltkor épp azt néztem, hogy a taknya nyála összefolyt a gyerekem csoporttársának és a szülőknek ott magyarázták, hogy bizony ez a gyerek még nem gyógyult meg úgyhogy holnap ne vigyék.Erre anyuka, akkor majd éjjel még szivatom az orrát és akkor úgy holnap már jöhet ugye?:D Szóval itt ott ez a nem lehet beteg a gyerek is ,,csuklik".Szerintem nálunk simán lehet később olyan hogy valaki beadja a covidos gyerekét, mert mennie kell dolgozni és nem veszi elég komolyan, hogy ha beteg akkor maradjon otthon.

Elvileg csoportbezárás lehet, ha kiderül hogy valaki covidos.

2021. okt. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az óvoda/bölcsőde/alsó tagozat lesz az utolsó, amit lezárnak, mivel az ilyen kicsi gyerekek elhelyezése a legnagyobb gond a szülőknek. Először az egyetem, aztán a középiskola, majd a felső.

Még az egyetemeken sem pedzegetik, szóval szerintem ettől nem kell tartani.

2021. nov. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!