Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok milyen gondot okoz a...

Nálatok milyen gondot okoz a korona vírus miatta iskola /óvoda bezárás? Hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Érdekelne ki hogy éli meg.

2020. márc. 15. 18:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk ez nem okoz gondot.
2020. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
47%
Nálam konkrétan azt, hogy a szomszédban lakó kölykök őrjöngeni fognak az idegtől, és emiatt én is.
2020. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
85%

Ez a válaszom most lehet, hogy sokaknak nem fog tetszeni.

Mi szerencsések vagyunk, én alapból itthonról dolgozom, a férjem hétfőtől van home office-ban, nem gond a gyerekfelügyeletet megoldani. De attól még szorongok, és aggaszt ez az egész.

A mai családok nem a nonstop együttlétre vannak berendezkedve. Napközben nem látjuk egymást, a délután is strukturált, nagyon kevés időt kell egymás társaságában eltölteni. Hétvégén, tanítási szünetben programokat csinálunk. Őszintén aggódom azon, hogy van-e a családunkban annyi érzelmi tartalék, hogy most hónapokig csak egymást nézzük. Hányszor fogunk összeveszni, kiborulni, mit fog belőlünk ez a helyzet kihozni. És másokkal beszélgetve tudom, hogy ez a többieket is aggasztja.

Illetve van még egy olyan oldala az egésznek, amiről nyilvánosan keveset beszélünk, ez pedig az otthoni tanulás. Ez olyan engedelmességet és fegyelmet követel a gyerekektől, amire eddig otthon nem voltak rá kényszerítve. Most nem lehet olyan, hogy veszekedjünk a tanuláson, meg nincs kedvem megírni. Meg KELL. Mintha bent lennének az iskolában. Ezt kell valahogy megoldani, hogy ne állandó feszültségforrás legyen ez a szülő és a gyerek között (tudom, itt mindenkinek szuperengedelmes gyereke van, de talán vannak mások is hasonló problémával.)

Az pedig, hogy hogyan fogok így rendesen dolgozni, már-már mellékes kérdés, azt megoldottam máskor is.

2020. márc. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
91%

Mélyen egyetértek a 3-as válaszoló szavaival.

Technikailag mi is megoldjuk (èn csalàdon belül dolgozom, a fèrjemnek elvileg szerdàtól home office lesz), de nagyon nem lesz ez egyszerű. Èn nagyon tartok attól is, hogy egy energiával teli, minden eddigi megszokott tevékenységètől megfosztott (haverok, edzés, bandázás stb.) 8 éves fiúgyerekkel mit fogok kezdeni, ràdásul terhes vagyok, nincs is annyi energiám.

2020. márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is ez a felállás. A férjem home office-ban, én itthon, mert a kicsi 1 éves, mellette van egy 5 éves is, aki most így nem megy oviba. Én is félek, főleg a nagy miatt, mert rengeteg az energiája, nekj az kellene, hogy egész nap lent futkározzon, de sajnos panelban lakunk. Fogalmam sincs, hogy fárasztom le.
2020. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:

Akkor csak én vagyok olyan helyzetben,nálunk nincs home Office,most még meg tudom oldani,de hosszú időre már nem.

Remelem hamar 2hét alatt lecseng. Mert már pénzért sem találok segítséget aki vigyázna rá.


A tanulás terén nem félek ,Eddigis sokat tanultunk önállóan és pótoltunk betegség után stb.


És nálam is még el se kezdődött de már hiányoznak a barátai és hogy akkor nem találkozhatok Zsomborral? Stb .

2020. márc. 15. 19:36
 7/71 anonim ***** válasza:
64%
Én már a gondolattól meg vagyok őrülve, hogy le kell kötnöm egy ötévest hónapokig 24/7. Mellette egy öthónapos meg aludni nem hagy.
2020. márc. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
97%
Nekünk a felügyelet része nem para, én vírustól függetlenól home office-ban vagyok, mint vállalkozó, nincs főnököm. A 14 hónapos fiam amúgy is itthon van, most ugye a nemsoká 5 éves lányom is. A férjem 24/48-ban dolgozik, szóval ő is sokat van itthon amúgy is. Mi alapból sokat vagyunk így együtt, úgyhogy nem lesz furcsa vagy megterhelő, jó ideje egyedül a lányunk jár el itthonról fixen minden nap oviba, de igazából most télen ő is többet volt itthon, mint ott. Kertes házban lakunk, az udvarra ki tudunk menni, úgyhogy igazából nálunk semmi extra, nem bánom, hogy itthon van a nagy. Nekem nehezebb picit így dolgozni, de azért megoldható, max többet dolgozom este.
2020. márc. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
89%
Ööö valószínű nem 2 hét lesz... bölcsődében dolgozom, a városi operatív csoport szerint akár 3 hónap is lehet a leállás.
2020. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:

Akkor ebből még háború is lehet vagy lázadás ...

Nemsok ember eshet ki 3 hónapra hogy a gyerekre vigyázzon, ha peche van és nem home Office os a munkahelye.

2020. márc. 15. 20:20
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!