Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Sokat volt beteg a gyereketek...

Sokat volt beteg a gyereketek bölcsi beszoktatás után?Félek,hogy sokszor lesz beteg.Múlthéten kezdtük a bölcsit. 32 hónapos.

Figyelt kérdés

Muszály már visszamennem dolgozni.

3évesen nem veszik be,nekem megszűnik a munkahelyem akkor.

Sajnos tovább nem tudok itthon maradni vele.


2022. jan. 11. 16:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

10 én is kisgyermek nevelő vagyok. Ez a 8-10 fok nekem is szemet szúrt, mi - 5 ig megyünk ki, ha nem jeges kintaz út, nem esik, és nincs orkán.

5. Akkor ti kb csak tavasszal mentek ki?

2022. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányom szeptemberben kezdte a bölcsit, akkor gyakorlatilag nem volt semmi. Közel másfél hónapot járt az első betegségéig, az is valami enyhe taknyomós-köhécselős náthaféleség volt, ami miatt persze itthon tartottam egy hétig (tudok mellette itthonról dolgozni, szóval nem volt gond), de különösebben nem okozott gondot. De aztán onnantól kezdve így egyre kevesebbet ment bölcsibe és egyra gyakrabban hozott haza valami kórságot. Volt, hogy az apja és én is lázasan, félig a halálunkon tengődtünk valami vírustól, máskor meg olyan hányós-hasmenős cumót hozott haza, hogy én konkrétan elájultam a fürdőben, és még mikor legközelebb vittem a gyereket bölcsibe, a gondozó is mondta, hogy amióta dolgozik, kb 20 éve, nem ütötte ki ennyire semmi. Decemberben konkrétan 3 napot volt. Most januárban nem beteg, cserébe az egyik gyerek covidos lett, szóval most 10 napig karanténban ülünk. Ezt is vedd figyelembe, hogy néha karantén is van, plusz ugye ez a *#@* járvány miatt totál zéró tolerancia van, egy hapciért hazavitetik délután, pedig azért normál esetben egy orrfolyós náthával így ősszel-télen még simán járhatna, de most ez is abszolút tiltólistás.


Tudom, hogy munka szempontjából nagyon gáz ez az egész, ugyanakkor a gyerekek immunrendszere szempontjából meg ez a normális, az egészséges, a természetes. Átlagosan fél évet mondanak, amíg megszokja egy adott közösség mikrobáit, és utána (állítólag) kevesebb lesz a betegség is. De ki tudja. Vannak gyerekek persze, akiknek erősebb az immunrendszere, másoknak meg kevésbé, azt meg előre nem tudhatod, hogy a te gyereked melyik kategóriába tartozik.

2022. jan. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nehéz időszak lesz a következő pár hónap szerintem.

De remélem nem lesz igazam...

2022. jan. 11. 21:30
 14/14 anonim ***** válasza:

Március 1 kezdett, szeptemberig nem volt beteg. Most szeptember óta viszont sokat az.. :/

Jobb ha tavasszal kezd

2022. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!