Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Aki nem adja bölcsődébe a...

Aki nem adja bölcsődébe a gyermekét, nem tart attól, hogy valami izgalmasról marad le a gyermeke?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a gyerekek között új élményeket szerezhet, új ingerek érik, egyszóval egy csomó érdekes dolog. Én úgy vagyok a kérdéssel, hogy az óvodáig együtt leszünk, nem megy bölcsibe. Csak hát ott motoszkál azért a fejemben, hogy nem unja-e a velem töltött időt. Sokat játszunk, éneklünk, szabadban vagyunk, stb., tehát próbálom neki változatossá tenni a napokat. De félek kicsit, hogy rossz döntést hozunk. Na értitek...


Mik a ti tapasztalataitok? Megbántátok, hogy nem ment bölcsibe a gyereketek?


Előre is köszi, ha megosztod a tapasztalatod 😊


2022. febr. 12. 17:06
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Kedves 18., 19. és 20. Válaszolók, nektek is köszönöm szépen. Tanulságos, amiket írtatok, örülök, hogy kiírtam a kérdést. Nektek is mentek a zöldek 😊
2022. febr. 12. 22:52
 22/29 anonim ***** válasza:
77%
Inkabb 3 eves kortol, ovodatol lenyeges ez.
2022. febr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
57%

Én meg látom, hogy a bölcsitől mennyire kinyílt az egyébként is nyitott lányom. Ha nem adtam volna be, nem derült volna ki, így nem bántam volna. De most hogy látom, bántam volna, ha ezekből kimarad. Én nem vagyok a játszón bandázós típus, így hiába járunk, nincsenek fix ismerősök, barátok onnan. Viszont a bölcsiből igen. Az is tapasztalás a gyereknek, hogy anya nélkül is meg tud állni, egyébként biztonságos közegben. És nem kell azt a gyereket sem sajnálni, aki 7,5 órát (!!!!!) tölt a szülei nélkül. Neki más skilljei fejlődnek akkor mint a tiednek. És vica versa.

De le leszek pontozva, mert bölcsibe adni a gyereket ördögtől való, ha nincs rá nyomós ok (pl megélhetési).

2022. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
59%
Nem, nem maradt le semmi izgalmasról. A kicsi is csak 2 év 11 hónaposan kezdte a bölcsit, amikor már oviba is mehetett volna, ha van hely. Folyton csak dicsérték a bölcsiben, hogy milyen okos, nyitott, kommunikatív gyerek, hogy ismeri a szabályokat, kedves, érdeklődő. Mindig mondták, hogy látszik, hogy milyen jó dolga volt otthon, pedig "csak" én voltam neki, meg a testvére ovi után, az apja munka után. Nem jártunk külön gyerektársaságba. Jàtszótéren direkt nem bandáztunk. Mégis bőven elég volt ennyi inger neki, hogy megfelelően fejlődjön.
2022. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
61%
Két féle ember adja bölcsődébe a gyerekét, akinek muszáj mert dolgoznia kell és a lustanyák akik nem bírnak a saját porontyukkal de dolgozni is derogál nekik mert apuci eltartja őket
2022. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
13%

Nevetséges vagy 25-ös vagy irigy... nem tudom mi a rosszabb.

Nincs abban semmi, ha valaki bölcsibe adja a gyerekét, akkor sem, ha az nem a megélhetési gondok miatt van és nem kell sajnálni azt a gyereket. Rengeteg anya marad otthon a gyerekével ovikezdésig és közben "kattan meg", feszült, frusztrált és közben a gyerek ezt érzi. Persze ez nem baj, hisz nem adta bölcsibe, szuper anya, kívülről meg ez nem látszik... csak amikor mélyebb beszélgetésekre kerül sor és kibukik egy csomó ismerősből, hogy már mennyire elege van a 0/24-es Bogyó és Babóca/Annipanni/Maszat/helyettesíts be bááármilyen könyvet olvasásból, hisz nem egyszer kell hanem 1000* és a homoksütit "megenni" is vicces egyszer-kétszer, de napjában 100* és a hét minden napján annyira nem stb stb stb. De persze szaranya/lustaanya/el vagy kitartott anya, aki akár ezek miatt bölcsibe adja és amikor együtt vannak, az meg feszkómentes és valóban minőségi. A gyerek meg közben olyan dolgokban fejlődik, amikben 1/1ben nem tudna.

Aki meg nem adta bölcsibe a gyerekét, annak gőze sincs róla, hogy miről maradt le, mivel nincs tapasztalata. ;)

2022. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó elevenedbe találtam?:-D Én nem vagyok irigy én bírok a gyerekkel és szeretek is vele lenni nem igénylem hogy lepasszoljam:-D
2022. febr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
65%

Nem, mivel se nem kell a megélhetésért dolgoznom hál'istennek, és nem is vagyok eltartott, mivel csinálom a saját vállalkozásomat, miközben bölcsibe jár a 2 évesem. Viszont az, ahogy te elkezdtél címkézni (lustanya) és olyan szavakat használva beszélni másokról, ami egyértelműen arra utal, hogy empátiából még van hova fejlődni (poronty, derogál, apuci, eltart), attól kinyílt a bicska a zsebemben. Számomra elfogadhatatlan, hogy attól hogy azt gondolod, hogy te csinálod tökéletesen, még így beszélj olyanokról, akik másképp csinálják és emiatt nem sajnálkoznak. Nézz magadba, hogy miért zavar téged ennyire, ha valaki nem azért adja a bölcsibe a gyerekét mert muszáj?

(Engem azért zavar ennyire az ilyen típusú megnyilvánulás mint a tiéd, mert mindig dühít ha valaki nulla háttérinfó alapján ítélkezik, skatulyáz, degradál. Tény, hogy ez egy piros gombom, de nem azért amiért te gondolod)

2022. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
13%
Tarthat tőle, mert rengeteg dologról lemarad es az anyukaja is. Az en gyerekem a mai napig elvalaszthatatlan a bolcsis barataitol, pedig nem egy oviba jarnak. Nekem anyukakent is a bolcsis evek a legszebbek voltak. Az a sok nyuzsgo cuki kisgyerek, az a gyönyörű kert, az első kis mondókák, az első farsang...igazi mesebeli hely volt. Az ovi kicsit masabb, mar nem olyan csaladias.
2022. febr. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!