Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi-pelenkázás probléma....

Bölcsi-pelenkázás probléma. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Januártól bölcsis a kisfiam, most töltötte a két évet, születése óta mosi pelusozunk, viszont a bölcsiben ez nem elfogadott, szobatisztaságra még nagyon nem nyitott, így kénytelen voltam normál pelenkát venni neki. A gond azzal van, hogy most kipirosodik, sőt inkább már sebesedik a feneke, üvölt, mert fáj neki, de a bölcsiben nem hajlandóak krémezni, mondván erre nincs idő, kezelgessem itthon én.. megyek érte délután, kifolyik a kaki, mert állítólag nem engedi lecserélni, vagy inkább lesz@rják….

Hiába kértem őket, nem változtatnak..


Mit csináljak, de komolyan? Miért viselkednek így?

6-an vannak a csoportban, mindenki pelenkás, elhiszem, hogy nem könnyű, de….


2022. febr. 16. 17:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
26%
Bőrgyógyásztól kérj papírt, hogy csak moshatóban lehet. Kötelesek elfogadni. AIO pelusokat vagy zsebeseket állíts neki össze. Vigyél egy pul zsákot, amibe kakival együtt beledobhatják. Te majd otthon kivakarod belőle. Tépős pelust vigyél be. Azt könnyebb ráadni. Egyszer megmutatod nekik és kész.
2022. febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
40%
11 Gondolod ha kérelmezni sőt levenni a pelenkát nrhezükre esik akkor ez majd megoldja?
2022. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
#12 Ha orvosi papír van róla, hogy maximum 3 óránként pelenkát kell cserélni, akkor kutya kötelességük megtenni. Amúgy az eldobható sem lehet 3 óránál többet nappal egy gyereken. Gyönyörű hugyuti fertőzés tud abból létrejönni. Főleg, ha a kakiban van a gyerek órákat. Egy lány gyereknél pedig még veszélyesebb. A vezetőséghez kell fordulni. Az ilyen emberek nem valók gyerekek közé. Itt ahol mi élünk (külföld) a gyermekvédelemnek jelentjük második alkalommal. Először az igazgatónak. Azonnal elbeszélgetnek velük. Ilyenkor csak egy húzásuk van.
2022. febr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
65%

11!


Nem, nem kötelesek. A xaros moshato pelust em tarolhatjak.

2022. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
#14 Ezt rosszul tudod. Egy cipzáros pul zsákba kell rakni, amit a nap végén a szülő hazavisz. Nagyon sok otthoni ismerősöm van, aki mosható pelenkázik. Több, mint 30 intézményről beszélek most. Mindenhol így csinálják.
2022. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
68%

Nem, nem tudom rosszul. A koszos ruhát tarolhatjak így, mosipelust nem.

Ez a több mint 30 intezm3ny meg ritka mókás kis kamu

2022. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
#16 Örülök neki, hogy kamunak gondolod. Én leírtam a saját és ismerőseim tapasztalatát. Otthoni ismerősimnél 34 van, akik vagy mosható pelenkát használtak vagy használnak még mindig bölcsiben és van aki oviban is. Kb. 60%-uk fizetős intézménybe jár. A többi államiba. Kíváncsiságból megkérdeztem most őket. Majdnem mindenkinél csak beledobták kakival együtt a pul zsákba. 3 olyan volt, ahol kimosták belőle a kakit. Szóval ez így működik általában ahogy látom. Amikor nálam vannak gyerekek (külföld), akkor én valamennyire kiszedem a pelenkájukból a kakit, hogy otthon ne kelljen az anyukáknak ezzel bajlódni, de én 4-5 gyerekre vigyázom. Nálunk is a pul zsákos módszer van. A hivatalból amikor kijöttek ellenőrizni, akkor megdicsértek, hogy milyen jó, hogy minden gyerkőc mosható pelenkás és milyen ötletesen oldottam meg a tárolásukat.
2022. febr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
🤣🤣🤣🤣Ja, 34 🤣🤣🤣🤣
2022. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
34%

"Otthoni ismerősimnél 34 van, akik vagy mosható pelenkát használtak vagy használnak még mindig bölcsiben és van aki oviban is."


Érdekes....Pláne mivel Magyarországon oviba csak és kizárólag szobatiszta gyereket vesznek be.

2022. febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
10%
#19 Nem mindegyik intézményben. Unokatesóm fia is 3,5 évesen most ment szeptemberben és pelenkás volt. Alig egy hónapja szobatiszta.
2022. febr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!