Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi-pelenkázás probléma....

Bölcsi-pelenkázás probléma. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Januártól bölcsis a kisfiam, most töltötte a két évet, születése óta mosi pelusozunk, viszont a bölcsiben ez nem elfogadott, szobatisztaságra még nagyon nem nyitott, így kénytelen voltam normál pelenkát venni neki. A gond azzal van, hogy most kipirosodik, sőt inkább már sebesedik a feneke, üvölt, mert fáj neki, de a bölcsiben nem hajlandóak krémezni, mondván erre nincs idő, kezelgessem itthon én.. megyek érte délután, kifolyik a kaki, mert állítólag nem engedi lecserélni, vagy inkább lesz@rják….

Hiába kértem őket, nem változtatnak..


Mit csináljak, de komolyan? Miért viselkednek így?

6-an vannak a csoportban, mindenki pelenkás, elhiszem, hogy nem könnyű, de….


2022. febr. 16. 17:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
75%
Hozzánk eddig a 21 év alatt amióta nevelő vagyok, 2 gyerek akart mosival jönni 1x megpróbáltuk, de ha bent felejtette a szekrényben hát durva volt,és nyáron a 40 fokban(állami bölcsi gondolhatjátok nincs klíma, 30fok a szobákban) hát mondtuk, hozzanak eldobható pelenkát.
2022. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
71%

Akar hiszitek, akár nem, nálunk is engedik és nem külföldön élünk. Mondjuk nekem szobatisztán került be, csak alváshoz kellett, de nem akadtak fenn ezen. Első mosis gyerek a lányom. Azt mondták, hogy elég trauma a bölcsi, nem tetézik olyannal, amit nem ismer a gyerek. Én is próbáltam eldobhatót adni rá,mert az itteni okosokhoz hasonlóan, állították, hogy nem veszik be így. Konkrétan sikította, hogy csíp. Leszedte és karmolta a fenekét, hogy rossz és nem egyfélével csinálta ezt. Nem olyan egyszerű ez minden gyereknél. Van amelyik simán veszi a váltott pelustípust, van amelyik nem.

A PUL zsák nem ereszt ki szagot. Nekem azr az egy pelust, amit naponta ráadnak a gondozó adja zsákostól a kezembe délután.

Semmilyen jogszabály nincs erre egyébként. Kötekesek lennének a mosit is cserélni. Egy jó töltet 3-4 órat kibír. Kb annyi időközönként cserélnek nálunk is. Tovább rajta hagyni nem higiénikus. Reklámozzák a 12 óras védelmet. Aham, köss egy nejlon zacsit a hátsódra 12 órán át és aztán magyarázzon bárki.

Szólj az igazgatónak. Aztán a fenntartónak. Az NÉBHI is ad ki papírt arról, hogy nincs akadálya a mosinak, ha mindent biztositasz. A bilivel is próbálkozhattok. Szerintem hamar rájön, hogy jobb neki úgy.

2022. márc. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!