Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan zajlanak az étkezések...

Hogyan zajlanak az étkezések a bölcsődében?

Figyelt kérdés

Kisgyermeknevelőnek készülök, és szeretném tudni, hogy hogyan zajlanak az étkezések. Több variációt is láttam gyakorlatom során. Milyen sorrendben ülnek le a gyerekek, hány gyermeket ültetünk le egyszerre, mit milyen sorrendbe kínálunk?

Főként gyakorlott kisgyermeknevelők válaszát várnám.

Köszönöm!


2022. febr. 17. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Na, hát abban a több variációban, mint amit láttál.
2022. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szülő vagyok. A mi bölcsinkben úgy van, hogy egyesével hívják a gyerekeket az asztalhoz, és aki leült, már ehet is. Közben figyel a nevelő, és akinek elfogy valami, azt megkínálja vele.


Bp II kerület

2022. febr. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
kérdés alapján gondolom, ez valami iskolai feladat. Voltál gyakorlaton, láttál több megoldást, írd le őket.
2022. febr. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szokás, hogy minden gyerek szépen egyszerre leül egy asztalhoz (8-12 gyerek van nálunk egy csoportban). Szépen mindenkinek sorban odaadjuk az ételt (ez meghatározott sor, így tudják ki mikor jön. Amikor úgy gyerek jön a csoportban, ő a sor végére kerül nálunk). 1 évesen már egyedül próbálkozhatnak az evéssel. Kb 1,5 éves kortól így teljesen egyedül esznek kanállal. 2 évesen a vajaskenyeret is maguknak kenik meg.

(Svájc)

2022. febr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Agybajjal a köbön :D
2022. febr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Haha,ezen soha nem gondolkodtam. Mar nem bolcsis a gyerekem, es fogalmam sincs, hogy zajlottak az etkezeseik:D
2022. febr. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eloszor a kisgyermeknevelok megteritik az asztalt. Kiteszik a kinalotanyert mindent. A kisgyermeknevelo nevre szoloan, beszoktatasi sorrend szerint az asztalhoz hivja a gyerekeket egyessevel. Ugyel arra hogy a gyerekek kenyelmesen uljenek, a szekuk jol legyen betolva. Hitelesen megkostolja az etelt. Elmondja milyen ize van, allaga, milyen a homerseklete. Majd felall, es beszoktatasi sorrend szerint kiszedi az etelt a gyerekeknek. Ezt kovetoen a kocsira teszi a talat, kozepre a kinalo tanyert. Majd leul es felügyeli a gyerekeket úgy, hogy mindenkire lalasson. Ha egy gyermek vegez az etkezessel akkor egeszseget kivan az adott etelhez es a szemével figyeli azt hogy a gyermek meg az agyahoz.


Fontos:

A kóstolás hiteles legyen

A nevelo addig nem ulhet le amig az osszes gyermek nem ul kenyelmesen

Figyelni kell hogy a gyermekek keze fent legyen az asztalon, technikai tanácsokkal kell ellatni a gyerekeket.


Nyilvan ez nagycsoportos gyerekekre jellemzo, es allami bolcsiben igy nez ki egy ebédeltetes.

Magan bolcsiben is dolgoztam mar...na ott... Kaosz volt. A gyerekek felnott tanyerbol ettek levest(amit általában bolcsiben nem is adnak) a kisgyermeknevelo minden gyerekre eloket tett aminek a vegere ratette a tanyert(a gyerek garantaltan magara boritotta a levest). Mindenki össze-vissza ult. Nem fogadtak szot es rendetlenek voltak. 1 hetet voltam ott megköszöntem a lehetoseget es elmentem. Ezert fontos a rend es fegyelem, a szabalyrendszer ami elosegiti a gyerekek onallosodasat es fegyelmet egy nyugodt, baratsagos hangulatban. imadom ezt csinalni es szerintem a bolcsi a legjobb hely szinte a vilagon:D

2022. jún. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!