Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Máshol is ilyen árak vannak?

Máshol is ilyen árak vannak?

Figyelt kérdés

Megjött a bölcsiből az értesítés, miszerint sajnos nem veszik fel a gyerekeket (2 éves ikrek) a kövi nevelési évre férőhely hiányában.

A férjem dolgozik, én is szeptemberben kezdenék (a szabik kivételével) a kicsiken kívül van még egy iskolás lányunk. Szóval nem tudom h ki az akit felvettek, és mi alapján, de nem is ez a lényeg.

Agglomerációban lakunk.

Tegnap körbetelefonáltam a magánbölcsiket. Hát majd seg. re ültem.

80-120 ezer ft/hó/gyerek!!!!!


Tehát ahol van állami kedvezmény nekünk az is minimum 100ezer ft.

Én 2 éve N:280ezerrel jöttem el. Gondolom ez nem lesz több ha visszamegyek. Ráadásul most 6 órásba szerettem volna lenni (mert nekem kell hozni vinni a gyerekeket és a közlekedés katasztrófa)

Ha visszamegyek, kb 220ezerrel számolok, amiből 120 a bölcsi, mondjuk 30 ezer a tankolás, tehát 70 ezrem marad mint fizetés


Máshol ennyivel jobban keresnek, vagy olcsóbb a bölcsi vagy nem is értem hogy hogy lehetnek tömve ezek az intézmények?


2022. jún. 23. 06:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%
Pont most volt egy riport az Atv-n asszem, hogy Budapest agglomerációjában mennyire megnőtt a lakásvásárlás és, hogy az infrastruktúra ( ebben pl. az óvodai szolgáltatás) mennyire nincsen felkészülve annyi sok emberre. Hát szívás, de mondjuk én inkább akkor valahogy maradnék még egy évet a gyerekekkel otthon, mint 70 ezer Ft-ert elmenni dolgozni, vagy keresnék valami olyan munkát, ami a közelben van, esetleg home office-os
2022. jún. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Sopronban is ennyi. Tavaly volt bölcsis a lányom, heti 3 napot ment, havi 100+étkezés(800/nap). Testvérkedvezmény van, de nem nagy különbség.
2022. jún. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
82%
Ja amúgy nem tudom ugye merre laksz, ez csak pont eszembe jutott, hogy nem ti vagytok az egyetlenek gondolom, és valószínű, hogy a csok/babaváró miatt van ez így, és sajnos a bölcsödei/óvodai ellátásra nem készültek fel, kiváncsi vagyok mi lesz mikor ezek a gyerekek iskolásak lesznek, hogyan fogják megoldani, mert az oktatás így is romokban..
2022. jún. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
85%
3as, majd a főispánok behozzák vármegyékre osztva a fiúknak az otthon tanulást, lányoknak nem lesz kötelező az iskola hiszen úgy is csak cselédek az a dolguk hogy szüljék a közjószágokat
2022. jún. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos igen, sőt. Én óvodákat/iskolákat nézegettem. Sajnos az államiak elég pocsékok, így megnéztem a magánintézményeket is. Hadd ne mondjam, hogy - főleg iskolánál, de óvodánál is - aokmillió forintban benne tud lenni egy tanév egyetlen gyereknek. És akkor még olyan "extrák" hozzájönnek, hogy külföldi utak, lovaglás, stb., amik ezeken a helyeken természetesek.


Nagyon szerettünk volna jó oktatást biztosítani, de ezt nem tehetjük meg, akármennyire is sajnálom. Szóval állami, ahol már elsőben olyan gondok voltak, hogy ősszel esőben kitették őket egész napra az udvarra, mert covidos a tanárnő, és nincs aki helyettesítsen...


Ma Magyarországon a gazdagok kiváltsága a megfelelő intézmény és oktatás, úgy tűnik. :( Tényleg, őszintén nem értem, ki és mivel keres ennyit, hogy ezt megengedhesse magának, mert mi sem keresünk rosszul, de tényleg, és még így is ez csak álom marad.

2022. jún. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
76%
Ez az ár még egészen kedvező.
2022. jún. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
91%

#5

Azért vannak nagyon jó állami iskolák is, mondjuk olyan túljelentkezések vannak, hogy hagyjuk is, de pl kisiskolás korban vannak nagyon jó alapítványi iskolák, és olyan magán iskolák is, ahol nem milliósak a tanévek, persze környék válogatja, de azért vannak jók is és a gyerekednek pedig lassan tényleg tétje van mennyire tanul jól különben vagy bekerül jó intézetbe, vagy ennyi is volt neki a tanulás szinte… szomorú nagyon a helyzet

2022. jún. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
92%
Borsodi kisváros, nagyon picit kevesebb.
2022. jún. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
46%

A hiba ott van, hogy visszamész. Manapság az ember fizetésemelést munkahely váltással ér el, nem tudom mit dolgozol, deha versenyszférában, akkor legalább 10-20% emelést el tudsz érni ha pár évente új helyre mész.

Egyébként 280 elég vacak, én múltkor asszisztensnek Borsodban kaptam 300 ezres ajánlatot. Jó, mondjuk az már jónak számít, de akkor se pesti fizetés kategória.

2022. jún. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Az igazság az h itt ez a pénz egy irodistának (számlákat rendezek, viszem fel a gépbe, postára megyek stb) egy kisvállalkozásban jónak számított.

Nem volt gond ha beteg a gyerek, vagy előbb elkell jönnöm stb.

Azért 3 kisgyerekkel bem kapkodnak utánam a munkeerő piacon lássuk be (én se magamat venném fel ha választani lehet)


Végül úgy döntöttünk hogy nem megyek még vissza. Egyszerűen nem éri meg! A reggeli kapkodás, délutánra marad minden tennivaló, ennyi pénzért.

Nem halunk éhen ha még nem dolgozom, de jó lett volna vissza pótolni az ikrekkel járó többlet kiadást (2 gyerek, de 1 gyed)

Na meg a gyerkőcöknek és nekem is jót tenne ha nem egymást látnánk csak egész nap.


Elképesztő hogy ilyen árak vannak

2022. jún. 23. 07:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!