Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Máshol is ilyen árak vannak?

Máshol is ilyen árak vannak?

Figyelt kérdés

Megjött a bölcsiből az értesítés, miszerint sajnos nem veszik fel a gyerekeket (2 éves ikrek) a kövi nevelési évre férőhely hiányában.

A férjem dolgozik, én is szeptemberben kezdenék (a szabik kivételével) a kicsiken kívül van még egy iskolás lányunk. Szóval nem tudom h ki az akit felvettek, és mi alapján, de nem is ez a lényeg.

Agglomerációban lakunk.

Tegnap körbetelefonáltam a magánbölcsiket. Hát majd seg. re ültem.

80-120 ezer ft/hó/gyerek!!!!!


Tehát ahol van állami kedvezmény nekünk az is minimum 100ezer ft.

Én 2 éve N:280ezerrel jöttem el. Gondolom ez nem lesz több ha visszamegyek. Ráadásul most 6 órásba szerettem volna lenni (mert nekem kell hozni vinni a gyerekeket és a közlekedés katasztrófa)

Ha visszamegyek, kb 220ezerrel számolok, amiből 120 a bölcsi, mondjuk 30 ezer a tankolás, tehát 70 ezrem marad mint fizetés


Máshol ennyivel jobban keresnek, vagy olcsóbb a bölcsi vagy nem is értem hogy hogy lehetnek tömve ezek az intézmények?


2022. jún. 23. 06:04
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Ikrekre 3 év a gyed úgy tidom így a 70 000 az plusz a gyedhez
2022. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

attól még 70ezerért jár az ember lánya dolgozni, mindezt úgy h minden eddigi feladata ami egy napra volt most egy délutánra marad.


Egyébkén most olvastam h az állam nem is a bölcsi felét, csak 40ezret fizet gyerekenként.

tehát a két kicsimre 200-240ezer a bölcsi, ebből ha igénybe veszem a támogatást lejön 80ezer meg mondjuk egy 10es tesókedvezmény.

Ez már tényleg az a kategória h ennyiért nem leszek kapkodó idegbeteg. Akkor már maradok gyeden, és csinálom a napi teendőimet 16 órában, mint összesűrítve kb ugyan azt 5ben.

2022. jún. 23. 12:57
 33/38 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, teljesen igazad van. 70 ezer forint az kb 175 euro.. és akkor még lehet annál is kevesebb maradna nálad. Teljes vicc kategória, hát tényleg 175 euro (pedig nem szeretem ezt a külföldözést, de ez az igazság) az kint 1 napi bér… és mi nekünk meg 1 havi fizetés🥲🥲 előre megyünk!
2022. jún. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező, ugyanez a helyzet. Nagyon bosszant a téma.

Itt nálunk a magán intézmény 140 +kaja.

Mondanom sem kell, nem keresnék olyan jól, hogy megérje. Inkább maradok itthon amíg ovis lesz.

Az állami helyekre rászorultsági alapon megy a dolog, és persze hogy előnyt élvez a csokos, akinek 3 gyereke van, mint en, akinek egy, mert ott kevesebb az egy főre jutó. Agyrém! És még azt mondják, nincs elég gyerek. Én meg pont azt látom, hogy nagyon is sok.

2022. jún. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Ebben nálam ez hatalmas kérdőjel.

Ha az én gyerekeim nem kerültek be, akkor ki az aki igen🤔

2 dolgozó szülő, 3 gyerek.

Ettől már csak az egyedül nevelő 3 v több gyerekesek azok akik elvileg előttünk vannak.

De nem hiszem el h a 2 bölcsiből a várisban minden helyet olyan töltbe ahol egyedül neveli a szülő.

Minden elvált sokgyerekes ideköltözött?

2022. jún. 23. 17:23
 36/38 anonim ***** válasza:
Ez~rt mondtam a fellebbezést, mert így ha valaki visszamondja, mondjuk jön a kistesó, téged hívnak mert jeleztél, vagy akár lesz hely hírtalen
2022. jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem akarlak elkeseríteni, de szerintem elszámoltad. Ha jól követettem, amit írsz, kb NETTO nulla FT-ért melóznál, sajnos. Te csak egy gyerekkel számoltál, pedig ikreid vannak:

"Ha visszamegyek, kb 220ezerrel számolok, amiből 120 a bölcsi, mondjuk 30 ezer a tankolás, tehát 70 ezrem marad mint fizetés"


Tehát nem 120 volna neked a bölcsi, hanem legjobb esetben is az átlagnak vett 100ezer FT duplájából minimális kedvezmény, azaz olyan 190ezer FT, vagy alig kevesebb menne el CSAK a bölcsire... Vagy tesók esetén majdnem annyiba kerül a bölcsi, mint ha csak egy gyereket adnál bölcsibe?


A másik felvetésedre: nekem az a gyanúm, hogy bölcsifelvételnél is a protekció dúl, mint oly sok más helyen... :(

2022. júl. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

igen. közben felvilágosítottak h nem a bölcsi felét fizeti az állam hanem MAX 40ezret.

Sajnos valóban nekem is úgy tűnik h a protekció is számít.

A fellebbezésre eddig még nem jött válasz

2022. júl. 8. 12:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!